Aug. 17, 2020

2020 Yılı YKS İle Yerleşenlerin Kayıt İşlemleri

2020-2021 YENİ KAYITLA İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ  

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından, 2020 YKS yerleştirme sonuçlarına göre Üniversitemizin bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar, E-Devlet üzerinden elektronik kayıt işlemlerini 29 Ağustos – 6 Eylül 2020 tarihleri arasında saat 23:59'a kadar yapılabilecektir. 

 

2020 YKS Sonuçlarına göre bir programa yerleşen öğrencilerimiz  E-Devlet Üzerinden Kayıt Yapamayan veya Yapmayan Adaylar  31Ağustos – 05 Eylül 2020 Tarihleri arasında Belirtilen Kayıt Adreslerinde Kayıt yapmaları gerekmektedir. Kayıt adresleri için Tıklayınız

 

Özel Yetenekle Spor Bilimleri Fakültesine (Spor Yöneticiliği Hariç) Yerleşen adayların Kayıt işlemleri İlgili birimin web sayfasında yayınlanacaktır.

 

Uzaktan Eğitim Programına yerleşen öğrenciler Elektronik olarak E-Devlet üzerinden kayıt işlemlerini yapabilirler. Elektronik olarak Kayıt işlemini E-Devlet üzerinden tamamlayan öğrencilerimizden  daha sonra herhangi bir evrak istenmeyecektir.  


(NOT: E-Devlet üzerinden Kayıt İşlemlerini TAMAMLAYAN öğrencilerimiz KAYIT İÇİN ÜNİVERSİTEMİZE GELMELERİNE GEREK YOKTUR. KAYIT YAPAN ÖĞRENCİLERDEN DAHA SONRA EVRAK İSTENMEYECEKTİR.)

 

Yeni Kayıt yapan adaylar, Harç ücretlerini 06 Ekim 2020 tarihine kadar yatırabilirler.  İkinci öğretim harç ücretini yatırmaları halinde ders kayıt yenileme işlemlerini  https://obs.inonu.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx  web adresinden yapabilirler.


Öğrenci numaranızı öğrenmek için Üniversitemizin aşağıda verilen internet adresinde gelen ekrandan öğrenebilirsiniz.

İnternet Adresi: https://obs.inonu.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx


İkinci ve Uzaktan Öğretim Ücretini yatırmayan öğrencilerin 28 Eylül-02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak ders kayıt işlemlerini yaptıramayacaktır.


Not: Normal Öğretim (Birinci Öğretim) Programlarına kesin kayıt yaptıranların öğrenim katkı payları Devlet tarafından karşılanacaktır. Kendilerinde herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.

 

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 1. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

 

      Diş Hekimliği Fakültesine 2020-2021 eğitim döneminde başlayacak olan öğrencilerin kayıt döneminde, Sağlık Bakanlığı’nın sağlık hizmeti veren kurumlarda çalışan sağlık çalışanları ve stajer öğrencilerin sağlık kontrollerinin sağlanması ve aşı takviminin uygulanması kapsamında aşağıda yer alan tetkikleri yaptırarak tetkik sonuçlarını Fakültemiz Öğrenci İşlerine teslim etmeleri gerekmektedir.

 

       Tetkikler

1- Biyokimya (AST , ALT, Üre , Cre)

2- Tam Kan Sayımı ( CBC)

3- Eliza (Hepatit A, hepatit B, HIV )

4- Hormon (Tiroid Fonsiyonları, D vitamini, Çinko )


© 2017 İnönü University

Contact