Spor · Feb. 13, 2017 · 0

"Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası" Hazırlıkları

İnönü Üniversitesini "Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası"nda temsil edecek boksörler şampiyonanın hazırlıklarını sürdürüyor.


İnönü Üniversitesini şampiyonada temsil edecek olan Aziz Mutlu (+91 kilo), Şahin Akyıl (81 kilo), Sinan Albeş (75 kilo), Abdullah Başçı (69 kilo), Doğukan Mutlu (64 kilo) ve Teymur Osmanov (60 kilo) hazırlıklarına Turgut Özal Kamp Eğitim Merkezi ve İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Meslek Yüksek Okulu spor salonunda devam ediyor.


Malatya 3 Gruplar Boks Şampiyonasında üçüncü olan Aziz Mutlu, İNÜHABER'e yaptığı açıklamada, çeşitli şampiyonalara katıldığını şu anda Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonası'na hazırlandığını söyledi.


Mutlu, şampiyona için yaklaşık dört aydır kamp yaptığını belirterek, "Çalışmalarım gayet iyi gidiyor. Çok fazla zorluk çekmiyorum. Elimden geldiği kadar antrenmanlarıma katılıyorum. Türkiye şampiyonu olmak istiyorum. Bu yönde çalışmalarımı sürdürüyorum" diye konuştu.


Boks Antrenörü Kemal Kargı ise İnönü Üniversitesinde 15 yıldır antrenörlük yaptığını kaydederek, "Şu an nisanın başında veya mayıs ayının sonunda yapılacak olan üniversiteler arasındaki boks şampiyonasına hazırlık yapıyoruz" dedi.

 

İnönü Üniversitesi  Beden Eğitimi Meslek Yüksek Okulu Şube Müdürü Salih Coşar’ın kendilerine her türlü yardımı sağladığını dile getiren Kargı,Türkiye’de derece yapıp üniversiteler arası dünya şampiyonasına katılmak istediklerini söyledi.


Kargı, İnönü Üniversitesinde daha fazla öğrencinin boks sporuna yönelmelerini beklediklerini sözlerine ekledi.

  

MUHABİR: Sevil ADIGÜZELMAN-Faruk KÜÇÜK

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·