Kariyer Günleri

Kampüs · Dec. 14, 2017 · 0

Kariyer Günlerine Prof. Dr. Sezai Yılmaz Konuk Oldu

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde, Mühendislik Fakültesi Bilim Kurulu tarafından düzenlenen Kariyer Günlerine Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, konuk oldu.


Yılmaz'ın Karaciğer Nakli Enstitüsünün kuruluşu, performansı ve organ nakliyle ilgili verdiği konferansa, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu, akademik ve idari personel ile Biyomedikal, Elektrik-Elektronik ve Makine Mühendisliği bölümü öğrencileri katıldı.


Yılmaz, organ naklinin tarihsel gelişimi, Türkiye'de ve dünyada organ ve karaciğer nakli konusunda bilgi verdi.


Öğrencilere tavsiyede bulunan Yılmaz, "Medikal cihaz ve aparatların yerli üretiminin gerçekleşmesi ülke ekonomisi ve kalkınması için en az yerli araç üretimi kadar önemlidir. Nobel Ödüllü Aziz Sancar, çalışma ve emeğin önünde hiçbir engelin duramayacağının örneğidir. Gençler çok çalışmalılar, bir alanda uzmanlaşmalılar" şeklinde konuştu.


Konferansın sonunda Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu tarafından Prof. Dr. Sezai Yılmaz'a, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından kaleme alınan ve TÜBA tarafından yayınlanan üç ciltlik "Osmanlı Müellifleri" adlı eser hediye edildi.


İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·