Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay

Kampüs · Jan. 9, 2018 · 0

Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi

İnönü Üniversitesi personeline yönelik TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitim programı düzenlendi.


İnönü Üniversitesi Kalegöl Otel'de verilen eğitim programının açılışına, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Erkuş, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Birol Kılıçaslan, Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Abuzer Kalkan, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf Türköz, akademik ve idari personel katıldı.


Eğitimle üniversite personeline, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi standardına genel bakış, farklı dokümanların belirlenmesi, formatlarının anlaşılması, atılacak adımların belirlenmesi ve adaptasyon gibi konularda Eğitimci Eraslan Yılmaz tarafından bilgilendirme yapıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Kızılay, üniversite olarak eğitime çok önem verdiklerini belirterek, "Bugün 2018 yılının ilk kurumsal hizmet içi eğitim toplantısını yapıyoruz. 2017 yılında kalite çalışmalarına üniversite olarak hız verdik. 2018 yılında tekrar kalite çalışmalarını gündemimizin üst sırasına aldık. Üniversitemizin her biriminde hedefimiz fakülteler, meslek yüksekokulları, yüksekokullar, daire başkanlıkları ve bütün birimlerimizin ISO 9001:2015 Kalite Belgesini almasıdır. Hastanemiz, Diş Hekimliği Fakültemizin bir kısmında kalite belgesi var" şeklinde konuştu.


"2018 Yılı Üniversitemizin Kalite Yılı Olacak"


Rektör Kızılay, 2018 yılında da İnönü Üniversitesinin tüm birimlerinin kalite belgesini almalarını hedeflediklerini kaydederek, şöyle konuştu:


"Onun için de eğitime çok önem veriyoruz. Sizler kalite için anahtar insanlarsınız. Hem birimlerimizin yöneticilerisiniz hem de kaliteyle ilgili çalışma yapan kaliteden sorumlu olan üniversitenin çok değerli çalışma arkadaşlarımızsınız. Kalite bizim 2018'deki ana hedefimizdir. Bu çalıştayı hazırlayan tüm ekibe çok teşekkür ediyorum. 2018 yılı üniversitemizin kalite yılı olacak. Biz de bütün imkânlarımızı seferber edeceğiz. Ne konuda desteğe ihtiyacınız varsa sizi her konuda kalite belgelerini alabilmeniz için destekleyeceğiz. Onun için sizden de 2018 yılında her birinizden tek tek bu konuya çok ehemmiyet vermenizi ve mutlaka sonuca ulaşacak belgeyi alacak şekilde de neticelendirmenizi istirham ediyorum."


Haber: Edanur BAYTAK -Aslıhan SEZEK

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·