İnönü Çocuk Üniversitesi 2018 Kış Kampı

Bilim · Jan. 30, 2018 · 0

İnönü Çocuk Üniversitesi 2018 Kış Kampı

İnönü Çocuk Üniversitesi 2018 Kış Kampı etkinlikleri düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.


Fen Edebiyat Fakültesi Süreyya Aybar Konferans Salonunda gerçekleşen kapanış törenine, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Akgül, İnönü Çocuk Üniversitesi Üstün Yetenekliler Araştırma Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Süleyman Köytepe, akademik, idari personel, öğrenciler ve verileri katıldı.

 

Kapanış töreninde konuşan Prof. Dr. Süleyman Köytepe, Üstün Yetenekliler Araştırma Uygulama Merkezi olarak her yıl iki kamp etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

Köytepe, İnönü Çocuk Üniversitesinin amaçlarına da değinerek, "Çocuk Üniversitesi etkinliğinde temel amacımız ilin başarılı çocuklarını üniversite ortamıyla tanıştırmak, onlara üniversite ruhunu kazandırmaktır. Onlarda var olan bilimsel merak duygusunu geliştirerek bu başarılı çocuklarımızı ilimizin akademisyenleriyle tanıştırmayı hedefliyoruz. Bilim, sanayi ve teknolojideki yenilikleri onlara aktararak ilerdeki meslek hayatlarında daha doğru tercihler yapmalarını mümkün kılmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

 

2018 Çocuk Üniversitesi etkinliğine yirmi farklı okuldan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilmiş olan kırk öğrencinin katıldığını kaydeden Köytepe, şöyle konuştu:

"Etkinliğimiz süresince alanında uzman yirmi beş farklı öğretim üyesiyle bir araya geldiler. Farklı meslekleri ve teknolojileri tanıma imkanına sahip oldular. Etkinliğimiz beş gün sürdü. Bu beş gün süresince, tıp fakültesi, kimya, biyoloji, fizik bölümü ve mühendislik alanıyla ilgili ders ve uygulamalar gördük. Pek çok meslek ve teknolojiyi uygulamalı olarak burada gerçekleştirdik. Etkinliğimizde on üç farklı katılımlı ders, on beş uygulama, ve beş adette atölye çalışması gerçekleştirdik. Daha çok teorik dersten uzaklaşarak pratik uygulamalara önem ve ağırlık verdik."

 

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Akgül ise öğrencilerin bu kamp sayesinde hem teorik hem de uygulamalı eğitimler alarak ufuk açıcı çalışmaları yerinde görme fırsatını elde ettiklerini ifade etti.

 

Tören kampa katılan öğrencilere katılım belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

 

 

Haber: Merve İnan- Kübra Çakmak

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·