STEMle Genç Mühendis Beyinler

Kampüs · Feb. 5, 2018 · 0

"STEMle Genç Mühendis Beyinler" Etkinliği

İnönü Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenen bir projenin ilk adımı olan "STEMle Genç Mühendis Beyinler" etkinliği sona erdi.


Hoca Ahmet Yesevi konferans salonunda gerçekleşen etkinliğin kapanış törenine, Malatya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadun Kılınç, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Bayri, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Eyüp İzci, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Funda Okuşluk, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Funda Okuşluk, etkinliği gelenekselleştirmek istediklerini belirterek, "Öğrencilerimizi tamamen özgür bıraktık ve araştırmalarını yaptılar. Ürünlerini geliştirdiler ve bunların uygulamasını yaptılar. Ben bu konuda çok mutluyum. Ekibimiz öğrencilerle birlikle 70 kişiden oluşmakta. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde milli eğitimin bize sonsuz desteği oldu. Bunun için çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


Malatya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadun Kılınç da etkinlikle birlikte öğrencilerin yedi yıl sonrasına gittiklerini ifade ederek, "Üniversiteyle tanıştılar. Bilimin bizzat kendisiyle tanıştılar ve tıp bilimiyle tanıştılar. Bu çocuklarımızın geleceği üzerinde önemli bir yol gösterici olacaktır. Bu açıdan gerek çocuk üniversitesini gerek STEM projesini çok önemli bulduk. Bu projeye destek veren başta Sayın Rektörüm Ahmet Kızılay'a, sayın dekanım ve dekan yardımcılarıma çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından etkinlikte yer alan öğrencileri eğitim sürecinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.


Etkinlik sonunda öğrencilere ve bu etkinlik sürecinde katkısı bulunanlara ve öğrencilere yol gösteren hocalara katılım belgeleri teslim edildi.


Haber: Kürşat Onur KATIRCI- Emrullah GEDİK

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·