Spor Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen AB Projesinin toplantısı Üniversitemizde gerçekleştirildi

Spor · March 7, 2018 · 0

Spor Bilimleri Fakültesinde AB Projesinin toplantısı gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Erasmus Plus Programı Stratejik Ortaklıklar kapsamında desteklenen İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen ‘‘Sosyal İçerme Aracı Olarak Dövüş Sanatları’’ projesinin ikinci toplantısı Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde gerçekleşti. Toplantıya farklı ortak ülkelerden 15 katılımcı iştirak etti.


6-8 Mart tarihleri arasında gerçekleşen proje toplantısının açılışına İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay katılarak proje toplantısı için ülkemize gelen 15 kişilik proje ekibine hediyeler takdim etti. Toplantıya aynı zamanda Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Güneş, Proje Koordinatörleri Doç. Dr. Cemal Gündoğdu, Okt. Hasan Toman, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Serkan Düz, Proje araştırmacıları Öğr. Gör. Dr. Mehmet Ilkım, Öğr. Gör. Şakir Tüfekçi, Arş. Gör. Yalın Aygün ve Burak Canpolat  katıldı.


‘‘Sosyal İçerme Aracı Olarak Dövüş Sanatları’’ projesi, uzak (kırsal) alanlardaki okullarda beden eğitimi öğretmenlerine dövüş sanatlarını (özellikle savunma sanatlarını) tanıtacak eğitimler vermeyi amaçlıyor. Proje kapsamında aynı zamanda kırsal alanlardaki okullarda okuyup da sosyal açıdan dezavantajlı durumdaki özel gereksinimli öğrencilere savunma sanatları eğitimi veriliyor. 7 Avrupa ülkesinin katılımıyla gerçekleşen projenin ilk toplantısı Bulgaristan’da gerçekleşirken ikinci toplantısı İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde 6-7-8 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında projenin yürütücülerinden ve proje ortağı ülkelerden gelen 15 temsilci Malatya ilinde 3 gün süren olan toplantıya katılım göstererek çalışmalar kapsamında, ortak ülkeler ile fikir alışverişleri ve proje kapsamında şimdiye kadar olan zaman diliminde yapılan faaliyetler değerlendirildi. Aynı zamanda Toplantı Programı kapsamında Proje ortakları ile Malatya’da engellilere spor eğitimi veren kurumların ziyaret edildi.


Proje toplantısı kapsamında katılımcı ortaklar, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı makamında ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay bu projenin üniversitemiz ve ilimiz için çok önemli olduğunu ifade ederek, projenin verimli ve başarılı bir şekilde yürütülmesi için başarı dileklerinde bulundu.


Haber: Emrullah GEDİK- Ozan GÜLLÜTags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·