Spor Bilimleri Fakültesinde AB Projesinin Uzak Doğu Sporlarına Yönelik Eğitimleri Gerçekleştirildi

Spor · March 8, 2018 · 0

Spor Bilimleri Fakültesinde AB Projesinin Uzak Doğu Sporlarına Yönelik Eğitimi

Avrupa Birliği Erasmus Plus Programı Stratejik Ortaklıklar kapsamında desteklenen İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen ‘‘Sosyal İçerme Aracı Olarak Dövüş Sanatları’’ projesi kapsamında Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda Görme Engelli, İşitme Engelli ve Bedensel Engelli bireylere yönelik çeşitli savunma sporlarından gösteriler yapıldı.


Gösteriyi Spor Bilimleri Fakültesi Proje Koordinatörleri Doç. Dr. Cemal Gündoğdu, Okt. Hasan Toman, Proje araştırmacıları Öğr. Gör. Dr. Mehmet Ilkım, Öğr. Gör. Şakir Tüfekçi, Arş. Gör. Yalın Aygün Arş. Gör. Burak Canpolat  ve farklı ortak ülkelerden katılımcılar izledi.


Savunma sporlarına yönelik eğitimlere Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri de uygulamalı olarak katılarak bu alanda verimli bir eğitim aldı.


Proje Koordinatörleri Doç. Dr. Cemal Gündoğdu ve Okt. Hasan Toman, proje toplantısının çok verimli ve başarılı geçtiğini ifade ederek, proje değerlendirmelerinin yapıldığını ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen savunma sporlarına yönelik eğitimlerin de fakülte öğrencileri için önemli bir kazanım olduğunu belirtti. Gündoğdu ve Toman, proje kapsamında gerçekleştirilen toplantıya destek verip yakın ilgi gösteren Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a teşekkür etti.


Haber: Çiğdem ERHAN-Süleyman EMİRKAYA

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·