Hekimhanda Kariyer Günleri

Kampüs · March 9, 2018 · 0

Hekimhan'da Kariyer Günleri

İnönü Üniversitesi tarafından Hekimhan’da Kariyer Günleri programı düzenlendi.  


Programa İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Hakan Parlakpınar, Prof. Dr. Nevin Yalman, Ak Parti İlçe Başkanı Adil Ağcan, Ak Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Nebi Yiğit, okul müdürleri ve lise öğrencileri katıldı.


İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Hekimhan okumaya düşkün bir ilçe. Onun için kariyer günleri bakımından burada önemli bir etkinlik, önemli bir çalışma düzenleniyor. Sevgili gençler hepinizin çok iyi çalışması gerekiyor çünkü bu ilçe okumaya düşkün, okuyanların çok olduğu bir ilçe. Tek yolunuz var; okumak. Aslında iki yolunuz var bir okumak iki çiftçilik ama çiftçilik de okuyarak yapmanız gereken bir şey. Okumadan yaparsanız fazla çalışmayla ancak sınırlı bir ürün elde edeceksiniz. Kendinizi geliştirmeniz için muhakkak temel okumaları yapmanız lazım, üniversiteyi bitirmeniz lazım. İyi çalışırsanız, iyi bitirirseniz, iyi okullar seçip orada okursanız aydınlık bir gelecek parlak bir kariyer sizi bekliyor. Kendinizi iyi bulacağınız, ben bu alanda çok iyi yaparım dediğiniz bir alan seçin. O alana girmek için çok çalışmak gerekiyor. Okumanın birinci unsuru sevdiğiniz alanda olmak, ikinci unsuru çok çalışmak. Çok çalışmazsanız, çalışma yapmazsanız. O zaman başarılı olamazsınız. Hem kazanamazsınız. Kazandığınız yerde iyi bir meslek, kendine özgüveni yüksek, alanı iyi bilen o alanda donanımlı bir insan olabilmeniz için çok çalışmanız gerekiyor” dedi.


İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş ise, “Lise bizim daha çok bilgiyi tekrar ettiğimiz dönemler. Üniversitede öğrenciler çok farklı bir ortamla karşılaşacaklar. En azından ülkemiz bu yönden ciddi bir değişim geçirmekte. Üniversiteler artık liseler gibi bilginin tekrar edildiği ortamlar olmaktan çıkıp daha çok bilginin üretildiği ortamlar olma yönünde değişiyor, gelişiyor. Öğrenciler İnönü Üniversitesinde bu ortamla karşılaşacaklar. Özellikle Tıp Fakültesi ülkemizin en güzide fakültelerinden bir tanesi. Tıp Fakültemiz ve hastanemiz birçok alanda dünyada sayılı konumda yer alıyor” şeklinde konuştu.


İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Hakan Parlakpınar, “Turgut Özal Tıp Merkezi büyük bir hastahane; 3 bin çalışan var. 2 bin 600 idari personel var. 600’e yakın akademik personel var. İnsana şu açıdan bakıyor; insan biyo psiko sosyal bir varlıktır. Bu karakterdeki insanın tam bir iyilik halini sergilemesine de sağlık denilir. Şunu demek istiyorum karşınızdaki kişiler sadece biyolojik bir robot gibi değildir. Biyolojik, psikolojik ve sosyal boyutları vardır. Dolayısıyla bu üç kavramın bizlerde de oturması lazım ki sağlıklı bireyler olalım. Zamanınızın çok kıymetli olduğunu biliyorum sevgili gençler sınava hazırlanıyorsunuz hayalleriniz var. O yüzden lütfen zamanınızı çok iyi değerlendirin. Teknoloji bilgiye ulaşmada çok iyi bir araç iken teknoloji bağımlılığıyla zamanınızı geçirmeyin. Bilgiye ulaşma yolunda teknoloji çok önemli ama israfa dönüşmesin, bağımlılığa dönüşmesin. Bu duygu ve temennilerle bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.


Haber: Ülkü ÖZER

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·