Kampüs · Feb. 25, 2017 · 0

TÖTM'de Gerçeğini Aratmayan Yangın Tatbikatı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde sivil savunma ve arama kurtarma ekiplerinin katılımıyla gerçeğini aratmayan yangın tatbikatı düzenlendi.


Turgut Özal Tıp Merkezi Sivil Savunma Birimi tarafından acil durumlar için yapılan tatbikatta senaryo gereği, ortopedi servisinde yatan bir hastanın içtiği sigarayı söndürmeden çöp bidonuna atması sonucu çıkan yangına müdahale için sivil savunma ekipleri sevk edildi.


Ekipler yangının çıktığı servisteki hastaları kısa sürede tahliye ederek yangına müdahale etti.


Hastaların tahliye edilmesi ve yangının söndürülmesinin ardından personele, yangının çıktığı andan itibaren alınacak tedbirler, yapılacak müdahale ve yangın tüpünün kullanımı ile hastalarının tahliye edilmesi hakkında bilgi verilmesiyle tatbikat son buldu.


Tatbikata, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Recep Bentli, Turgut Özal Tıp Merkezi Arama ve Kurtarma Ekibi, Malatya Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) personelleri Erkan Katırcı ve Hasan Vural, iş sağlığı uzmanları, servis doktorları ve çeşitli rollerde 34 hastane personeli katıldı.


Turgut Özal Tıp Merkezi Sivil Savunma Amiri Taner Yiğit, İNÜHABER'e yaptığı açıklamada, yangın tatbikatının kurtarma çalışmalarındaki eksiklik ve aksaklıkları görmek, gidermek ve personelin becerilerini gidermek amacıyla gerçekleştirdiklerini belirterek, tatbikata destek veren ve katılan herkese teşekkür ederek bundan sonra da bu tür tatbikatların süreceğini ifade etti.


MUHABİR: Serhat Efe SABIRSIZ-Süleyman EMİRKAYA-Hakan EKEMEN 


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·