Kampüs · March 1, 2017 · 0

Girişimcilik Topluluğu 2. Olağan Genel Kurulu Toplandı

İnönü Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

 

Hoca Ahmet Yesevi  Konferans Salonunda yapılan toplantıya, Girişimcilik Topluluğu Danışmanı ve Teknokent Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Kocamaz ve öğrenciler katıldı.

 

Teknokentin girişimcilerin arenası olduğunu belirten Kocamaz, “Teknokentlerin bir tarafı da önemli bir payda  girişimcilere imkan sağlamaktır. Özellikle AR-GE niteliği, tasarım niteliği taşıyan veya yazılım niteliği taşıyan girişimci fikirlerin hayata geçirilmesini sağlamaktır” diye konuştu.

 

Kocamaz,  Girişimcilik Topluluğundan çıkan bir öğrencinin başarılı bir şekilde sahaya inerek işe başlaması gerektiğini dile getirerek, “Bu sirkülasyonu iyi sağlamamız gerekiyor. Yani hepimizin ortak hedefinin bu olması gerekiyor. Girişimcilik Topluluğunun bir vazifesi gerçek anlamda  öğrenci yetiştirmek olmalı ve bunları sahaya sürmeli. Bunu hepimiz üzerimize vazife olarak almak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Teknokentte öğrencilere de yer verdiklerini kaydeden Kocamaz, şu ana kadar Teknokentte 25 öğrenciye iş imkanı sağladıklarını söyledi.

 

Genel kurulun sonunda topluluğun yeni başkanı olarak seçilen Yusuf Özkaya’ya eski başkan Tolunay Adıgüzel görevi devrederek plaket takdim etti.

     

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·