Hizmetlerimiz

Kullanıcı

Ödünç Süresi

Ödünç Sayısı

Akademik Personel

4 Hafta

6 Kitap

İdari Personel

4 Hafta

6 Kitap

Y.Lisans/Doktora Öğrencisi

4 Hafta

6 Kitap

Lisans/Önlisans Öğrencisi

2 Hafta

4 Kitap

Dış Kullanıcı

2 Hafta

3 Kitap

Tatil dönemlerinde ödünç verilen kitap sayısı ve ödünç verme süresi uzatılır.

 

Danışma kaynakları, özel koleksiyonlar (Hasan Berkpınar Koleksiyonu, Tarih İhtisas Kitaplığı),tezler, süreli yayınlar, CD/DVD’ler ve kütüphane kullanıcıları için rezerve edilmiş kaynaklar ödünç verilmemektedir.


Oryantasyon Eğitimi
Üniversitemize yeni katılan öğrencileri kütüphane hizmetleri, kuralları ve olanakları hakkında bilgilendirerek kütüphane kaynaklarından etkin biçimde yararlanmalarını sağlamak amacı ile öğrenci gruplarına kullanıcı eğitimleri verilmektedir.

Daha fazla bilgi ve randevu için (0 422 377 4610) numaralı telefonu arayabilir veya kutuphane@inonu.edu.tr e-posta adresine gönderim yapabilirsiniz.


Kütüphaneler arası işbirliği ILL hizmetiYayın Sağlama


Kataloğumuzda bulunmayan yayınlar Kütüphane Danışma Kurulunun onayına sunulur uygun görülen yayınlar değerlendirilmeye alınarak bütçe imkanları doğrultusunda sağlanmaya çalışılır.

Her yıl kullanıcı talepleri ve bütçe doğrultusunda kütüphane koleksiyonuna basılı kitap ve dergi eklenmektedir. Akademik dönem başında bütün birimlere yayın alımıyla ilgili yazı gönderilmekte olup,  ayrıca isteyen bütün okuyucularımız web sayfamızda “Formlar” kısmında yer alan yayın istek formunu doldurarak kutuphane@inonu.edu.tr adresine gönderim yaparak yayın isteğinde bulunabilmektedirler.
REDHOUSE     BİBLİYOGRAFYALAR     ULUSAL TEZLER     TO - KAT     ANKOS     EKUAL     ULAKBİM TÜBİTAK    

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı