Aug. 6, 2019

2019-2020 Yeni Kayıt Duyurusu


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından, 2019 YKS yerleştirme sonuçlarının erken açıklanması nedeni ile bir programa kayıt hakkı kazanan adayların E-Devlet üzerindeki elektronik kayıt işlemleri öne alınıp, 16-21 Ağustos 2019 olarak belirlenmiştir.

2019 YKS Sonuçlarına göre bir programa yerleşen öğrencilerimiz  E-Devlet Üzerinden Kayıt Yapamayan veya Yapmayan Adaylar  19-23 Ağustos 2019 Tarihleri arasında Belirtilen Kayıt Adreslerinde Kayıt yapmaları gerekmektedir. Kayıt adresleri için Tıklayınız


Özel Yetenekle Spor Bilimleri Fakültesine Yerleşen adayların Kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında Merkez Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında Yapılacaktır.


Uzaktan Eğitim Programlarına Yerleşen Adaylar Belirtilen tarih aralığında Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Öğrenci İşleri Bürosunda Yapacaklardır. Adres: Merkez Kampüs /Battalgazi/MALATYA

(NOT: E-Devlet üzerinden Kayıt İşlemlerini TAMAMLAYAN öğrencilerimiz KAYIT İÇİN ÜNİVERSİTEMİZE GELMELERİNE GEREK YOKTUR. KAYIT YAPAN ÖĞRENCİLERDEN DAHA SONRA EVRAK İSTENMEYECEKTİR.)


Yeni Kayıt yapan adaylar, Harç ücretlerini 13 Eylül 2019 tarihine kadar yatırabilirler.  İkinci öğretim harç ücretini yatırmaları halinde kayıt yenileme işlemlerini    https://obs.inonu.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspxi  web adresinden yapabilirler.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için Üniversitemizin aşağıda verilen internet adresinde gelen ekrandan öğrenebilirsiniz.

İnternet Adresi: https://obs.inonu.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx

İkinci ve Uzaktan Öğretim Ücretini yatırmayan öğrencilerin 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak ders kayıt işlemlerini yaptıramayacaktır.

Not: Normal Öğretim (Birinci Öğretim) Programlarına kesin kayıt yaptıranların öğrenim katkı payları Devlet tarafından karşılanacaktır. Kendilerinde herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNE YENİ KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

       Diş Hekimliği Fakültesine 2019-2020 eğitim döneminde başlayacak olan öğrencilerin kayıt döneminde, Sağlık Bakanlığı’nın sağlık hizmeti veren kurumlarda çalışan sağlık çalışanları ve stajer öğrencilerin sağlık kontrollerinin sağlanması ve aşı takviminin uygulanması kapsamında aşağıda yer alan tetkikleri yaptırarak tetkik sonuçlarını Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci İşleri Birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

 

       Tetkikler

Biyokimya (AST , ALT, Üre , Cre)

Tam Kan Sayımı ( CBC)

Eliza (Hepatit A, hepatit B, HIV )

Hormon (Tiroid Fonsiyonları, D vitamini, Çinko 


Alevilik Ens.     Karaciğer Nakli Ens.     Eğitim Bil. Ens.     Sağlık Bil. Ens.     Fen Bilimleri Ens.     Sosyal Bil. Ens.     Farabi     Mevlana     Erasmus     e-devlet     yök     osym    

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı