Feb. 12, 2020

Prof.Dr. Sibel ALTINAYAR'ın Emeklilik Töreni

          İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden emekli olan Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel ALTINAYAR hocamıza düzenlenen emeklilik törenine üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut DURMUŞ, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali BEYTUR ile çok sayıda akademik personel katıldı.Tören Prof. Dr. Sibel ALTINAYAR’ın kısa özgeçmişi ve hayatından kesitlerin yer aldığı slayt sunumuyla başladı.

         Ardından Pof. Dr. Zeynep Ayfer AYTEMUR  Sibel hoca için “Bir sorunun varsa çöz, çözemiyorsan onunla yaşamayı öğren.” Hayat felsefesiyle hayata karşı güçlü ve kararlı oluşundan; sadece mesleki alanda değil aynı zamanda sabırlı bir anne, fedakar bir evlat, iyi bir hekim, iyi bir nörolog ve iyi bir dost olduğunu söyledi.Sonrasında söz alan Prof. Dr. Neslihan YÜCEL Sibel hocanın güler yüzlü oluşundan, sıcak kanlılığından ve zaman içindeki hatıralarından bahsetti.

        Daha sonra kürsüye geçen Prof. Dr. Sibel ALTINAYAR herkese çok teşekkür ederek konuşmasına başladı. “20 yıl önce buraya geldiğimde 1 yıllık uzmandım.Nöroloji hakkında birşeyler biliyordum ama hayat hakkında bildiklerim çok azdı, burda çok şey öğrendim.Öğretim üyesi olmayı, ders anlatmayı, asistan ve öğrenci yetiştirmeyi öğrendim.İnsan ilişkileri hakkında çok şey öğrendim, nöroloji hakkında hayat hakkında çok şey öğrendim ve hala öğrenmeye devam ediyorum.Malatya ve İnönü Üniversitesi bugünkü ben olmamda çok katkı sağladı.Burada geçirdiğim yıllardan çok mutluyum ancak artık yeni limanlara yelken açmak gerekiyor.Bu veda benim için yeni bir yaşam demek, ancak bu yeni yaşamımda buradaki şeyleri içimde her zaman taşıyacağım.” Şeklinde duygu ve düşüncelerini ifade etti.

          Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut DURMUŞ; Sibel hocanın bizim için bir kayıp olduğunu ama kendisinin gerçekten mentor düzeyine gelmiş bir hocamız olarak kurumumuza ciddi katkı sağladığını ifade etti.

         Tören Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet KIZILAY’ın konuşmasıyla devam etti. “20 yıldır beraber çalıştığımız hocamızı, kardeşimizi emekli ediyoruz.Üniversitemiz için, hastanemiz için, öğrencilerimiz için bir kayıp ama yeni bir dünya kurmasıda sevindirici tabiki.Sibel hocanın iyi bir hoca, güzel bir insan ve herkese örnek olacak fedakar bir evlat olduğunu söyledi.Üniversitenin rektörü olarak tüm bu geçmiş emekleri için üniversitemiz adına, hastalarımız adına, öğrencilerimiz adına, asistanlarımız adına çok teşekkür ediyorum.Sağlıkla, mutlulukla, huzurla İzmir’de herşey gönlüne göre olsun dileklerinde bulunuyorum.” dedi.tören sonunda Prof. Dr. Sibel ALTINAYAR’a plaket takdim edildi.