Sept. 2, 2019

İngilizce Yeterlilik Sınavı

ZORUNLU İNGİLİZCE HAZIRLIK SINIFI OLAN BÖLÜMLERE KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLER İLE İSTEĞE BAŞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK ÖĞRENİMİ GÖRMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERE DUYURULUR

 

1)     Zorunlu İngilizce hazırlık eğitimine tabi bölümlere kayıt yaptıran öğrencilerimiz için  10 Eylül 2019 Salı saat 13.30’da Yabancı Diller Yüksek Okulu binasında Yabancı Dil Seviye Tespit ve Yeterlilik Sınavının (Muafiyet sınavı) Yazılı aşaması  yapılacaktır. Bu sınavdan başarılı olan öğrenciler 11-12 Eylül 2019 Çarşamba-Perşembe günleri 09:00-17:00 saatleri arasında ayrıca sözlü mülakat sınavına alınacaktır. Bu sınavlara girmeyenler ya da sınavlarda başarısız olan öğrenciler bir yıl süreli zorunlu İngilizce Hazırlık eğitimi görecektir. Zorunlu İngilizce Eğitiminde dersler 16 Eylül 2019 Pazartesi tarihinde başlayacaktır.  

2)     İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık öğrenimi görmek isteyen öğrenciler kesin kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra en geç 16 Eylül 2019 günü saat: 11.00’a kadar, Yabancı Diller Yüksekokuluna İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimi alma taleplerine ilişkin dilekçeleriyle başvurmak zorundadır. İsteğe bağlı İngilizce Eğitiminde dersler 16 Eylül 2019 Pazartesi tarihinde başlayacaktır.

3)     Yabancı Dil Seviye Tespit ve Yeterlilik Sınavına sadece zorunlu İngilizce hazırlık eğitimine tabi öğrencilerin girmesi gerekmektedir. Öğretim dili Türkçe olan diğer bölümlerin servis dersi kapsamında almak zorunda oldukları İngilizce dersinin muafiyet sınavı ayrıca yapılacaktır. 

4)     İnönü Üniversitesine E-Devlet sistemi üzerinden kayıt yaptırırken öğrencilerin işaretlemiş oldukları "Hazırlık okumak istiyorum" butonu bu öğrencilerimizin İsteğe Bağlı Hazırlık okuma hakkı elde ettikleri manasına gelmemektedir. Dolayısıyla, İsteğe Bağlı Hazırlık okumak isteyen öğrencilerin 2. maddede belirtilen tarihe kadar Yabancı Diller Yüksekokuluna şahsen başvurup dilekçe doldurmaları gerekmektedir. Dilekçe ile başvurmayan öğrencilerin Hazırlık programına dahil edilmeleri mümkün değildir.


Seviye Tespit ve Yeterlilik Sınavı (Muafiyet sınavı) Örnek soruları için tıklayınız

Mevlana     Student Handbook     Farabi     Erasmus     Student Communities    

İnönü Üniversitesi YÖS Sınavı