9. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi Başladı

Bilim · 04 Mayıs 2018 · 0

9. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi Başladı

İnönü Üniversitesin Mühendislik Fakültesi tarafından gerçekleştirilen 9. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresi başladı.

 

Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen kongreye İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Ethem Hamamcı, Mühendislik Fakültesi Eski dekanı Prof. Dr. Ali Adnan Hayaloğlu, Kongre Başkanı ve Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökhan Durmaz, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

Şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan Rektör Kızılay şu ifadeleri kullandı: 

 

Çok değerli Mühendislik Fakültesi dekanımız, kıymetli bölüm başkanımız, kıymetli hocalarım, sevgili öğrenciler hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 9. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresinin üniversitemizde gıda mühendisliğinize getirdiğiniz için de başta Mühendislik Fakültemizin bir önceki dekanı Adnan hocamıza ve tüm bu kongre hazırlığında Bölüm Başkanı Gökhan hocamız, bölüm başkanı başta olmak üzere emeği geçen hocalarımızın ve organizasyon komitesinde yer alan sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Gıda Mühendisliği Bölümümüz bilimsel faaliyetleriyle üniversitemizin en çok bilimsel çalışma yapan bölümlerden birisi. Onun için hocalarımızın her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sizlere çok iyi örnek oluyorlar. Sevgili öğrenciler bir taraftan bilimsel olarak kendinizi iyi yetiştireceksiniz bir taraftan da altın gibi bir bölümünüz var. Kendinizi iyi yetiştirmeniz gerekiyor. Sizin saha uygulamalarınızı ve mutlaka saha çalışmasını yapmanızı sağlamamız gerekiyor. Bunun için de elimizden gelen tüm imkânları seferber etmeye gayret ediyoruz. Ama her şey sizde bitiyor siz kendinizi iyi yetiştirirseniz Türkiye’nin her alanında hatta dünyanın her yerinde çalışma imkânı olan bir alana sahipsiniz. Bu 9. Gıda Mühendisliği Öğrenci Kongresinin başarılı ve verimli geçmesini tüm kalbimle diliyorum.”

 

Kongre başkanı Doç. Dr. Durmaz ise “Öncelikle İnönü Üniversitesi Rektörlüğüne ve Mühendislik Fakültesine verdikleri maddi manevi desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Onun dışında organizasyonda görev alan arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. Öğrenci kongrelerine ben önem veriyorum. Daha doğrusu öğrencinin ders dışı faaliyetlerine çok önem veriyorum. Biz maalesef bize verilenle yetiniyoruz. Dünya ölçeğindeki öğrenci standardını yakalayamıyoruz. Bu kongrelerin ben en çok bu amaca hizmet ettiğini düşünüyorum. Bu yüzden ben bu tür faaliyetleri çok önemsiyorum. Sözü daha fazla uzatmadan programa geçmek istiyorum hepinize katılımlarınızdan dolayı tekrardan teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Mühendislik Fakültesi Dekanı Hamamcı ise şöyle konuştu:

 

“Değerli kongre başkanım değerli öğretim elamanı arkadaşlarımız ve değerli öğrenciler hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle böyle güzel bir ortamı sağladığından dolayı Gökhan Durmaz hocama teşekkür ediyorum. Bu tür kongrelerin öğrencilerimizin gelişimi açısında özellikle akademik gelişimi açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum.”

 

Konuşmacılara teşekkür plaketlerini Kongre Başkanı Doç. Dr. Gökhan Durmaz ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Ethem Hamamcı verdi.

 

Haber: Emrullah GEDİK - Kürşat Onur KATIRCI

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·