Diş Hekimliği Fakültesi

Kampüs · 15 Eylül 2018 · 0

Diş Hekimliği Fakültesine Çevre Yönetim Sistemi Gözetim ve Geçiş Tetkikleri Belgesi

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Türk Standartlar Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan TS EN ISO 9001:2015 belge yenileme tetkikinden ve TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Gözetim ve Geçiş Tetkiklerinden başarılı bir şekilde geçerek hak edilen belgelerle ilgili Malatya Türk Standartlar Enstitüsü İl Müdürlüğü tarafından belgelendirme töreni yapıldı.


Belge verme törenine Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami Çağatay Önal, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Burak Dayı, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özay Uslu, Malatya TSE Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz, Dr. Öğr. Üyesi Numan Tatar, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Demir, akademik ve idari personel katıldı.


İNÜHABER’e açıklamada bulunan Dekan Prof. Dr. Selami Önal şunları söyledi:


“Fakültemizin kuruluşundan beri süregelen bir kalite yolculuğu var. Ben vekaleten buraya atandıktan sonra kalite yolculuğunu elimden geldiğince desteklemeye çalıştım. Bunda özellikle Burak hocanın, Ayfer Gölgeli hanımın ve sonradan ekibe katılan Şehriban hanımın büyük gayretleri var. Tabi ki bu bir ekip işi. Elimizden geldiğince ileriye, iyiye doğru götürmeye çalıştık. Bu bakımdan hepinize müteşekkirim. Sizlerle gurur duyuyorum ve bu çabalarınızın artarak devam etmesini diliyorum.”


Malatya TSE İl Müdürü Eraslan Yılmaz “Riskleri daha önceden tespit edilerek onlar önlem almaya dayalı bir sistem haline dönüştürüldü. Daha iyi olacağını düşünüyorum ama yolculuk bitmiyor. Durmak yok, yola devam etmek lazım.” dedi.


Haber: Hatice YETMEN- Rukiye TAŞKIN

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·