Çanakkale’ye 18 Mart Ziyareti

Yaşam · 15 Mart 2019 · 0

İnönü Üniversitesinden Çanakkale’ye 18 Mart Ziyareti

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü sebebiyle İnönü Üniversitesi tarafından 22 topluluktan 46 öğrenci Rektörlük Binası önünde yapılan törenle Çanakkale’ye uğurlandı.


Yapılan törene İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik ile geziye gidecek öğrenciler katıldı.


Yapılan gezi programı hakkında İNÜHABER’e açıklamalarda bulunan Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik şunları söyledi:


“Yaklaşık 3 yıldır Üniversitemizde Kültür ve Sanat Komisyonumuz var. Bu komisyon bir eğitim öğretim yılı içerisinde hangi faaliyetlerin organize edileceğini ile ilgili olarak eğitim öğretim başlamadan önce toplantılar yapmakta. Bu toplantılar neticesinde üniversitemizin o eğitim öğretim yılı içerisinde hangi etkinliklerin düzenleneceği ile ilgili bir komisyon raporu çıkarılıp bir kitapçık haline getiriyor. Bu kitapçıkta da bu işlerle ilgili kimlerin görevlendirileceği, hangi tür etkinliklerin yapılacağı, etkinliklerin içerikleri hepsi belirleniyor. Bunun üzerine 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma programı kapsamında hem üniversitemizde 18 Mart Çanakkale Şehitleri ile ilgili bir takım programlar, konferans ve resim sergisi düzenleneceği gibi bir de bir gezi programı bulunuyor. Biz bu gün bu gezi programını gerçekleştirmek üzere yaklaşık 22 topluluktan 46 öğrencimizi katılımıyla öğrencilerimizi Rektörlük binamızın önünde düzenlemiş olduğumuz törenle Çanakkale’ye uğurladık.”


Gezi programıyla ilgili bilgi veren Çelik “Bu etkinliğimizde Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığından bir personelimiz ve öğrenci topluluklarından da bir personelimizi görevlendirdik. Öğrencilerimiz yarın itibariyle Çanakkale’de olacaklar, şehitliği gezecekler ve daha sonrasında dönüşe geçecekler. Dönüşte de Anıtkabir’i de ziyaret ederek Malatya’ya dönmüş olacaklar.”


Yapılan uğurlama töreninde öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Nusret Akpolat “Yolunuz açık olsun. İnşallah kazasız belasız bir şekilde gider ve gelirsiniz. Çanakkale ruhunu da yaşatıp gelir ve daha sonraki nesillere de aktarırsınız. Değişik kurumlar da Çanakkale gezisi düzenliyor ama üniversite olarak da hem kendimizin hem Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği bu tür etkinlikleri destekliyoruz. Hepinizin yolu tekrardan açık olsun. İnşallah sağ salim bekliyoruz sizleri.” dedi.


Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat’ın konuşmasının ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından öğrencilerin otobüsteki yerlerini almalarıyla gezi programı resmen başlamış oldu.


Haber: Rukiye Taşkın

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·