Karaaslan: “Sağlık Çalışanlarına Şiddeti Hiçbir Şekilde Kabul Edemiyoruz”

Kampüs · 14 Mayıs 2019 · 0

Karaaslan: “Sağlık Çalışanlarına Şiddeti Hiçbir Şekilde Kabul Edemiyoruz”

Malatya Tabip Odası Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erol Karaaslan, geçtiğimiz Cumartesi günü gece yarısından sonra Beyin Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selami Çağatay Önal’ın odasının kundaklanması olayı hakkında açıklamalar yaptı.

 

Karaaslan, söz konusu saldırının Çağatay’ın şahsında Turgut Özal Tıp Merkezi’nden hizmet alan tüm hastalara, hasta yakınlarına ve sağlık çalışanlarına, yani bütün Malatya halkına yapıldığını söyledi.

 

Bir insanın bebeklikten ölümüne kadar hayatının her safhasında sağlık çalışanlarının hizmetine ihtiyaç duyduğunu belirten Karaaslan “Bebek hayatının çeşitli safhalarında ve en önemlisi hayatının son demlerinde bir sağlık çalışanının merhametli ellerine muhtaçtır. Büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışırken, hastamızın sağlığına kavuşmasını ilk öncelik olarak benimsemişken, sağlık çalışanlarına şiddet olaylarını hiçbir şekilde kabul edemiyoruz.” dedi.

 

Bu olaya kadar sağlık çalışanlarının en büyük sorununun can güvenliği olduğunu fakat artık sağlık çalışanlarının iş yerlerinin yani hastanelerin dahi tehdit altında olduğunu dile getiren Karaaslan, şu şekilde konuştu:

 

“Bu tür saldırılar özveri ile çalışan değerli hekimlerimizin mesleki aşkını ciddi olarak yaralamaktadır. Sağlıkta şiddet konusunda, Sağlık Bakanlığımıza ve Hükümete düşen önemli görevler vardır. Zaman içinde sağlıkta şiddet konusunda olumlu bir takım düzenlemeler yapılmış olsa da daha caydırıcı yasal düzenlemelere ihtiyaç olduğu bir gerçektir. Malatya Tabip Odası olarak bir kez daha bu vahşi saldırının faillerini şiddetle tel’in ediyor, başta kıymetli hocamız olmak üzere bütün sağlık camiamıza, hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun diyoruz.”

 

Haber: Edanur Baytak

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·