İnönü Üniversitesinde Bahar Konseri

Kültür Sanat · 17 Mayıs 2019 · 0

İnönü Üniversitesinde Bahar Konseri

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde Koro Şefliğini Prof. Dr. Ersan Çiftçi’nin yaptığı Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Programı Yaylı Çalgılar Orkestrasının 30. Yılın ikinci büyük konseri olan Bahar Konseri düzenlendi.


Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen konsere, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Rektör Danışmanı Prof. Dr. İlhan Erdem, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Bayri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Konser öncesi İNÜHABER’e konuşan Koro Şefi Prof. Dr. Ersan Çiftçi, orkestranın vereceği konserde evrensel ve ulusal, çağdaş müzik örneklerinin bulunduğunu belirtti. Bunların içinde düzenlenmiş türküler, Mozart, Çaykovski ve birçok film müziklerinden örneklerin bulunduğunu ve bunların da geniş bir yelpazede sunulacağını dile getirdi. Ayrıca bu konserin bir özelliğinin daha olduğuna dikkat çeken Çiftçi, güncel pop müziklerinden örneklerin var olduğunu ve bu örneklerin orkestra ile düzenlenmiş şekillerine yer verildiğini dile getirdi.


“Kadınım”, “Sakarya Türküsü”, “Seherde Bir Bağa Girdim” isimli şarkılar, konserde çalınan parçalar arasında yerini aldı.


Konser bitiminde Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Koro Şefi Prof. Dr. Ersan Çiftçi’ye ve koro üyelerine çiçek takdim etti.


Haber: Rukiye Taşkın

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·