Malatyalılar Grubu İnönü Üniversitesi Vakfına Bağışta Bulundu

Yaşam · 12 Haziran 2019 · 0

Malatyalılar Grubu İnönü Üniversitesi Vakfına Bağışta Bulundu

Malatyalılar Grubu İnönü Üniversitesi Vakfı Karaciğer Nakil Enstitüsüne 35 bin TL bağışta bulundu. Malatyalılar Derneği Başkanı Ali Çelik ile İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay arasında protokol imzalandı.


İş adamları, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşları, hukuk baroları tarafından tamamen gönüllülük esaslı olarak, toplanan 35 bin TL İnönü Üniversitesi Vakfı Karaciğer Nakil Enstitüsüne bağışlandı.  


Karaciğer nakli ile Malatya’nın bir marka değeri taşıdığını belirten Ali Çelik “Malatyalılar Grubu olarak herhangi kişi gurup veya oluşum olmadan kişi başı en az 500 en fazla 1000 TL olmak kaydıyla bağış toplandı.  Bu süreçte herhangi bir siyasi eski veya yeni bakan milletvekilinin bağışının dâhil olmasını istemedik. Herhangi bir kuruma bağlı olmadan bu süreci tamamlamış olduk.  İlk olarak 100 bin TL toplanması planlanıyordu. Daha sonra yaşanan süreçte 12 Haziran da karaciğer nakli yapacakları öne çıkarılınca biz de bu tarihe kadar toplanan 35 bin TL’yi İnönü Üniversitesi Vakfı Karaciğer Nakil Enstitüsüne bağışladık.” dedi.


İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay yapılan bağış için teşekkür etti.


Haber: Merve İnan- Hatice Yetmen

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·