Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde Mezuniyet Heyecanı

Kampüs · 15 Haziran 2019 · 0

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde Mezuniyet Heyecanı

İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nün 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Dönemi Mezuniyet Töreni Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Törene, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Durak, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Filiz Özdemir, akademisyenler ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

 

Bölüm Birincisi Nazlıcan Kaynar açılış konuşmasında şunları söyledi:

 

“Üniversite hayatım ve bölümüm bana birçok şey kattı. Belki de kattığı en güzel şeylerden birisi insanların kalbine dokunabilmek ve onlara umut olabilmekti. Küçük bir çocuğun ilk adımlarına şahit olmak, yaşlı bir teyzenin elinin sıcaklığını hissetmek,  insanların mutluluğunu gülümsemesini paylaşmak yaşadığım en güzel duygulardandı. Bir fizyoterapist olarak insanların hareketine hayat katmanın verdiği mutluluğu yaşıyorum. Bütün hocalarıma ve bana her zaman destek olan aileme çok teşekkür ediyorum. Kendim ve arkadaşlarım için en büyük dileğim bu mesleği hakkıyla yapabilmek, insanların kalbine dokunabilmek ve onlara umut olabilmektir.”

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Filiz Özdemir “Bu yıl beşinci mezunlarını veren Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerimiz güçlü ve köklü bir üniversite olan İnönü Üniversitesinin tüm olanaklarından yaralanarak etkili bir eğitim almışlardır. Onlar İnönü Üniversitesi mezunu olarak her zaman bizim aramızda olacaklar.  Sevgili öğrencilerim bugünün anlamının sizler için büyük olduğunu biliyorum. Ailenizden uzakta hayatı bizzat öğrenmeye çalıştınız. Yoğun ve yorucu eğitim sürecinizin sizleri çok daha güçlü kıldığınızı düşünmekteyim. Mesleğinizin kendi iç yapısında barındırdığı özveri, sabır, mesleki bilgi ve birikimlerinizle birleştiğinde insanlara şifa olacaktır. Eğitiminizin size kazandırdığı temelleri güçlendirerek etik prensiplerden ödün vermeden bu değerli mesleğin birer mensubu olarak yolunuza devam edeceğinizden eminim. Bundan sonraki yaşamanızın da başarı, sağlık,  mutluluklarla dolmasını ve birlikteliğimizin devamını dilerim.” şeklinde konuştu.  

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu ise Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nün 2010 yılında kurulduğunu ve 2011’de ilk öğrencilerini almaya başladığını belirterek şunları dile getirdi:

 

“Beş yıldır düzenli olarak mezunlarımızı vermekteyiz. Biz fakülte ve fizyoterapi bölümü olarak güçlü bir bölümüz. Burada dört yıl boyunca lisans öğrencilerini yetiştirmekteyiz ve lisans öğrencilerimizi yetiştirirken de donanımlı olarak meslek sahibi etmekteyiz. Yoğun teorik ve pratik eğitimimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz yoğun bir teoriden sonra Turgut Özal Tıp Merkezimizin çeşitli alanlarında eğitim ve faaliyetlerine devam ediyorlar. Orada hastalarla çok yakın ilişkiler kurarak pratik uygulamalarını geliştirmektedirler.”

 

“TÖTM’nin Bir Çok Alanında Bizim Ünitelerimiz Bulunmaktadır”

 

Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM)’nin birçok alanında Fizyoterapi Bölümü ünitelerinin bulunduğunu belirten Cumurcu “Turgut Özal Tıp Merkezi’nin birçok alanında kendi ünitelerimiz bulunmaktadır. Turgut Özal Tıp Merkezi’nde öğrencilerimiz hem staj yapmakta hem de pratik uygulamalar görmektedir. Bir de özellikle Tıp Fakültesi’ndeki öğretim üyelerimizden çok büyük destekler alıyoruz. Bize verdikleri desteklerden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Cumurcu, bölüm birincisi Fizyoterapist Nazlıcan Kaynar, bölüm ikicisi Fizyoterapist Binnur Emre, bölüm üçüncüsü Fizyoterapist Adalet Oruç’a diploma ve ödüllerini takdim etti.

 

Programın sonunda yemin töreni düzenlendi ve öğrencilere diplomaları takdim edildi.

 

Haber: Aslıhan Sezek

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·