Kampüs · 05 Temmuz 2019 · 0

Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaadin Polat, tercih sürecindeki üniversite adaylarının merak ettiği soruları İNÜHABER’e yanıtladı.

 

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin yeşil ve ulaşım problemi olmayan bir kampüs içerisinde bulunduğunu ifade eden Polat şunları söyledi:


"Fakülte binamız 2009 yılında hizmete girmiş olup 2012 yılında eklenen yeni binayla birlikte 10 bin metre kare kapalı alana sahiptir. İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2009-2010 eğitim ve öğretim yılında ilk kez eğitime başlamış ve öğrenci almıştır. Şu anda toplam 458 öğrenci ile eğitim hizmetine devam etmektedir. Son olarak bu yıl 70 öğrencisi ile 6'ncı nesil mezunlarını ülkemize kazandırmıştır."


Dekan Polat, Diş Hekimliği Fakültesinin modern teknoloji ve çağdaş cihazlar ile araştırma, hasta hizmeti ve eğitim hizmeti vermekte olduğunu, hastaneye 
il dışından ve diğer fakültelerden sevkle gelen birçok hastanın başvurarak ileri tedavi yöntemlerinden yararlanmakta olduğunu belirtti.

 

Polat, Diş Hekimliği Fakültesinin Çevre Sağlığı ve Güvenliği, İş Yeri Sağlığı ve Güvenliği, Kalite Yönetimleri alanlarında Türk Standartları Enstitüsü (TSE) belgelerine sahip olduğunu ve bu yönden de Türkiye’deki sayılı diş hekimliği fakülteleri arasında yer aldığını söyledi. 


Polat, 3 doçent, 19 doktor öğretim üyesi ve 74 araştırma görevlisini barındıran akademik kadrosuyla özverili ve heyecanlı bir şekilde eğitim öğretim faaliyetlerine devam ettiklerini vurguladı ve 5 yıllık eğitim süreciyle ilgili şunları söyledi:


"Bu eğitim sürecinin birinci ve ikinci yıllarında daha çok temel bilimler,  preklinik ve fantom laboratuvar  uygulamaları, el becerilerini geliştirme ve meslek derslerine giriş gibi dersler bulunmaktadır. Üçüncü yılında hasta başında klinik uygulamalar başlamakta, dört ve beşinci yıllarda hekimler tamamıyla kliniklere giderek öğretim üyelerimizin gözetiminde hasta muayene edip tedaviler uygulamaktadırlar. Öğrencilerimiz beşinci yılın sonunda mezun olduktan sonra özelde veya devlet kurumlarında çalışabilecekleri gibi 
Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS) veya doktora ile eğitimlerine, akademik kariyerlerine devam edebilmektedir."

Polat, modern bir fakülte, idealist ve dinamik öğretim üyelerinden oluşan bir ekip tarafından eğitim almak isteyen gençleri İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne beklediklerini ifade etti.

 

Haber: Hatice Yetmen- Habibe Ödemiş

 

 

 

 


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·