Kampüs · 10 Temmuz 2019 · 0

Eczacılık Fakültesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Üniversite tercihlerine sayılı günler kala İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Sandal tercih yapacak öğrencilere Eczacılık Fakültesini anlattı.

 

Prof. Dr. Süleyman Sandal, 2001 yılında kurulan İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin 2002-2003 eğitim öğretim döneminde eğitime başladığını, 2014 yılından itibaren de kendine ait modern binada eğitim faaliyetlerine devam etmekte olduğunu söyledi.

 

Dekan Sandal,  3 bölüm ve 13 anabilim dalından oluşan Eczacılık Fakültesinde 6’sı profesör, 3’ü doçent olmak üzere toplam 29 öğretim elemanı bulunduğunu belirtti ve her geçen gün daha da güçlü bir akademik kadroya sahip olma yolunda ilerlediklerini ifade etti. Sandal, Eczacılık Fakültesinin fiziki alt yapısında her hangi bir eksikliğinin bulunmadığını sözlerine ekledi.

 

Eczacılık Fakültesinde, 2’si amfi olmak üzere 7 adet derslik, modern donanıma sahip 6 öğrenci laboratuvarı, 6 araştırma laboratuvarı, 2 adet seminer ve 1 adet konferans salonu bulunduğunu dile getiren Dekan Sandal, ayrıca tam teşekküllü bir uygulama eczanelerinin bulunduğunu ve öğrencilerin bu eczanede uygulama yapma imkanı bulduğunu vurguladı.

 

Eczacılık Fakültesinin bünyesinde 20 dönümlük arazi üzerine kurulmuş, çok sayıda ender türün bulunduğu bir Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bahçesi  barındırdığını belirten Prof. Dr. Süleyman Sandal, öğrencilerin derslerinde uygulama yapmak için kullandığı bu bahçenin bir benzerinin Türkiye’de bulunmadığını söyledi.

 

Sandal, Eczacılık Fakültesinin Klinik Eczacılık alanında EUS eğitimi veren Türkiye’deki 7 fakülteden biri olduğunu vurguladı. Dekan Sandal öğrencilerinin serbest eczanelerde ve hastane eczanelerinde staj uygulamalarını yapmakta herhangi bir problem yaşamadıklarını da sözlerine ekledi.  

 

Eczacılık Fakültesinde düzenlenen Kariyer Günleri etkinliklerine kendi alanında saygın konuşmacıların davet edildiğine değinen Sandal,  bu sayede öğrencilerin mesleğe geçişlerinde farklı bakış açıları kazandıklarını ifade etti.

 

Prof. Dr. Süleyman Sandal,  fakültelerinde 5 sınıfta toplam 395 öğrencinin eğitime devam etmekte olduğunu ve bu öğrencilerin yaklaşık yüzde 10’unun yabancı uyruklu olduğunu belirtti.

 

Dekan Sandal sözlerini şu şekilde tamamladı:

 

“İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesini tercih edecek öğrencilerimiz sadece bir üniversitede bir fakülte değil aynı zamanda bir gelecek de kazanmış olacaklardır.”

 

Haber: Rukiye Taşkın

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·