Ağır Hasta Bakım Çalıştayı

Sağlık · 13 Temmuz 2019 · 0

Ağır Hasta Bakım Çalıştayı Düzenlendi

İnönü Üniversitesi ve Türk Kızılayı işbirliğiyle İnönü Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda “Ağır Hasta Bakım Çalıştayı” programı düzenlendi.


Üç oturum şeklinde gerçekleşen çalıştaya İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Türk Kızılayı Sağlık Aş. Yönetim Kurulu Üyesi Alper Cihan ve oturumların konuşmacıları katıldı.


Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Ağır Hasta Bakım Çalıştayı’nın İnönü Üniversitesi, Malataya ve bölge açısından oldukça önemli bir proje olduğunu söyledi.


Akpolat, bu projenin Malatya ve İnönü Üniversitesinde hayata geçmesinin önemli olduğunu belirterek sözlerine şöyle devem etti:


“Bu projede çok önemli bir paydaşımız olan Kızılay var. Kızılay’ın hem sağlık alanında hem de Türkiye’deki sivil toplum anlamında ciddi bir geçmişi ve tecrübesi var. Bunu da birleştirerek burada bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Bununla alâkalı nasıl olacağı, işletmesinin, mimarisinin, inşaatının, sürecinin nasıl yönetileceğiyle alâkalı bir çalıştay yapacağız.”


Son olarak Prof. Dr. Nusret Akpolat, bu çalıştayın verimli geçeceğine inandığını belirterek, çalıştaya katılan bütün katılımcılara teşekkür etti.


Haber: Kübra Yılmaz

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·