İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Gençlik Birimi 3. Oryantasyon Kampı Düzenlendi

Yaşam · 08 Ekim 2019 · 0

Tıp Fakültesi Gençlik Birimi 3. Oryantasyon Kampı Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Gençlik Birimi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen oryantasyon kampı Darende Günpınar Şelalesinde yapıldı.

 

Öğrencilerin Somuncu Baba Külliyesi ile Akçadağ Levent Vadisi’ni gezdiği etkinlikte Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ilk yardım eğitimi verdi.

 

Kampa, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Vardı ile Tıp Fakültesi öğrencileri katıldı.

 

Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Vardı yaptığı konuşmada “Sizler zorlu bir maratonu takiben tercihiniz sonucu İnönü Tıp ailesine dahil oldunuz. Çağdaş eğitim yöntemleri, seçkin ve yetkili çok sayıda öğretim üyesi, sosyokültürel olanakları ve Turgut Özal Tıp Merkezi ile fakültemizden halkımıza şifa dağıtacak birer hekim olarak yetişeceğinize ve ailenizden uzak olsanız bile kendinizi sıcacık bir aile ortamında hissedeceğinize inanıyorum. Burada güzel bir tıp eğitimi alacaksınız ve ‘İnönü Tıplı’ olarak mezun olmanın gururuyla ayrılacaksınız. Hepinize yeni aile ve yuvanızda güzel bir tıp eğitimi ve başarılar diliyorum.” dedi.

 

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Darende’yi İnönü Üniversitesinin programları içerisine dahil etmesinden dolayı Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a teşekkür eden

 

Rektör Kızılay ise Gençlik Kampı’nın daha önce Doğanşehir, Arguvan gibi Malatya’nın en güzel yerlerinde gerçekleştirildiğini bu yıl da Darende’ye konuk olduklarını belirterek tıp fakültesinin okuması zor bir fakülte, tıp mesleğinin ise çok çalışmayı ve fedakarlık gerektiren bir meslek olduğunu vurguladı.

 

Rektör Kızılay, 3. Gençlik Kampı’nın verimli geçmesini diledi ve programa katkı sunanlara teşekkür etti.

 

Haber: Ömer Faruk Dilek- Hatice Yetmen


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·