Unutulmayan Film Müzikleri Konseri Büyük İlgi Gördü

Kültür Sanat · 15 Kasım 2019 · 0

Unutulmayan Film Müzikleri Konseri Büyük İlgi Gördü

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde, Müzikolaj Orkestrası’nın düzenlediği “Unutulmayan Film Müzikleri” konseri verildi.

 

Şefliğini Doç. Dr. Ali Ayhan’ın yaptığı konsere İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mahmut Altun, 7. Anajet Üs Komutanı Alb. Hasan Hüseyin Kanbur, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mehmet Çolak, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğr. Gör. Ersin Aycan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

Doç. Dr. Ali Ayhan, “Müzikolaj Orkestrası ilk konserini film müzikleri teması üzerine verdi. İlk konserimizde özellikle unutulmayan Türk filmleri arasından seçmek istedik. Çünkü önce kültürümüze ait değerlerimizi lanse etmemiz lazım. Bu anlamda Ferdi Tayfur’un, Emrah’ın yani Yeşilçam’dan günümüze kadar geçen süreçte tekrar tekrar izlediğimiz ama tekrar tekrar izlemekten usanmadığımız, bıkmadığımız ve her seferinde duygulandığımız filmlerden bir kolaj oluşturmaya çalıştık. Çok sesli düzenlemeler yaptık. Film müziklerimize yeni bir nefes, yeni bir ses vererek icra etmeye çalıştık.” şeklinde konuştu.

 

Doç. Dr. Ali Ayhan’ın şefliğini yaptığı konser yoğun ilgi gördü. Konser, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın, Doç. Dr. Ali Ayhan’a ve Müzikolaj Orkestrası’na çiçek takdimi ile sona erdi.

 

Haber: Ülkü Atlı - Adnan Özer - Rahmi Taş

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·