TÖMER Öğrencileri Türkçeyi Sahada Öğreniyor

Yaşam · 06 Aralık 2019 · 0

TÖMER Öğrencileri Türkçeyi Sahada Öğreniyor

İnönü Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri, BtcTurk Yeni Malatyaspor – Keçiörengücü arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası 5'inci tur maçı için Yeni Malatya Stadı’na giderek Malatyaspor’a destek verdi.

 

Karşılaşma öncesi taraftar gruplarıyla bir araya gelen yabancı uyruklu misafir öğrenciler, öğrendikleri bestelerle müsabaka sonunda Malatyaspor’un galibiyetini kutladı.

 

Türkçe dil eğitimi verilen öğrencilerin sosyal, sanatsal ve sportif etkinliklere katılarak Türkçeyi daha iyi öğrenmelerini sağlamak istediklerini belirten İnönü–TÖMER Müdürü Prof. Dr. İlhan Erdem: “Biz sadece sınıflarımızda değil, üniversitemizin ve Malatya’mızın geniş imkânları dâhilinde öğrencilerimizi sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de dâhil ederek yaşayan Türkçeyi öğrenmelerini daha da kolay kılmaya çalışıyoruz.” dedi.

 

Erdem, TÖMER olarak üniversite içinde ve dışında düzenlenecek yeni etkinliklere katılacaklarını bu sayede yabancı uyruklu misafir öğrencilerin dil eğitimlerine katkı vermeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

 

 

Haber: İNÜHABER MERKEZİ

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·