Mesleki Gelişim Akademisi Düzenlendi

Kampüs · 26 Aralık 2019 · 0

Mesleki Gelişim Akademisi Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Bakış Açısı Topluluğu ve Milli Türk Talebe Birliği tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yüksek Mühendis Selim Pilten’in konuşmacı olduğu Mesleki Gelişim Akademisi Programı düzenlendi.


Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kazım Türk, Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Mehmet Sağdıç, akademik personel ve Mühendislik Fakültesi öğrencileri katıldı.

Programın açılışında konuşan Bakış Açısı Topluluğu Başkanı Muhammet Rasim Gök, Bakış Açısı Topluluğu olarak Üniversitede 14 fakültede aktif olarak çalışma yürüttüklerini belirtti ve  Mesleki Gelişim Akademisi’nin ilk programına katılan Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İnşaat Yüksek Mühendis Selim Pilten’e teşekkür etti.


Milli Türk Talebe Birliği Malatya İl Başkanı Mehmet Sağdıç, Milli Türk Talebe Birliği olarak İnönü Üniversitesi’nde Bakış Açısı Topluluğu ile birlikte Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin mesleki tecrübe elde etmeleri için böyle bir program düzenlediklerini söyledi ve Selim Pilten’e teşekkür etti.


Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İnşaat Yüksek Mühendisi Selim Pilten, öğrencilere kendi hayat tecrübelerinden örnekler verdi. Selim Pilten, kendisinin Yeni Malatya Spor İkinci Başkanı olma sürecinden bahsederek şunları söyledi: “2009 yılında Meclis Üyesi olarak seçildiğimde Malatya Belediye Spor vardı fakat küme düşmüştü.  Biz de o günlerde 36 yaşında bir genç meclis üyesi olarak gidip başkandan takımı istedik. Bir Malatya Spor taraftarı iken Belediye Spor’un yöneticisi olduk. O sene bir üst lige çıktık. 2014 yılında Adil Gevrek’le bu sefer Malatya Sporun yönetimine girdim. Şimdi de Büyükşehir Belediyesini temsilen Yeni Malatya Sporun 2. Başkanlığı görevini de yürütüyorum.”


Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Pilten, öğrencilerin mesleklerini severek ve önemseyerek yapmaları gerektiği söyledi, başarılı olabilmek için planlı ve programlı çalışmaları gerektiğini vurguladı.


Program sonunda katılımcıların sorularına cevaplayan Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İnşaat Yüksek Mühendisi Selim Pilten’e İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kazım Türk, Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Mehmet Sağdıç ve Bakış Açısı Topluluğu Başkanı Muhammed Rasim Gök tarafından plaket takdim edildi. Program katılımcılarla çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

 

HABER: Rukiye Taşkın


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·