Beden Eğitimi Ve Spor Materyalleri Sergisi Düzenlendi

Kampüs · 27 Aralık 2019 · 0

Beden Eğitimi Ve Spor Materyalleri Sergisi Düzenlendi

İnönü Üniversitesi BESYO Kapalı Spor Salonunda düzenlenen ve Beden Eğitimi Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan "Beden Eğitimi ve Spor Materyalleri" sergisinde yer alan spor materyalleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 25 okula verildi.

 

Sergiye, Rektör Yrd. Prof. Dr. Nusret Akpolat, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Erdem, Milli Eğitim İl Müdürlüğü Şube Şefi Fatih Erdim, Milli Eğitim Bakanlığı Beden Eğitimi ve Spor dersi öğretmenleri, Materyaller dersi hocası Prof. Dr. Ahmet Kara, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Mehmet Güllü ve öğrenciler katıldı.

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Mehmet Güllü, “Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Beden Eğitimi ve Spor Materyalleri Sergisi’; Spor Bilimler Fakültesi, Beden Eğitimi ve Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri ve ders hocası Prof. Dr. Ahmet Kara önderliğinde ‘Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarım’ dersi kapsamında öğrencilerin ürettikleri 23 farklı türde ve 1250 adet beden eğitimi ve spor materyallerinden oluşmuştur.” dedi ve 1'inci ve 2'nci sergide üretilen materyallerin Pütürge, Kale, Doğanyol, Hekimhan, Battalgazi ve Arapgir ilçelerindeki köy okullarına gönderildiğini belirtti. Prof. Dr. Güllü, bu yılki sergide gösterilen materyallerin ise Darende, Akçadağ ve Arguvan ilçelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği 25 okula verileceğini açıkladı.

 

Açılış konuşmasında konuşan Güllü, öğrenciler tarafından yapılan “jimnastik minderi, çeşitli kaleler, top taşıma sepetleri, fileler, çekme halatları, masa tenisi masaları” gibi birçok spor malzemesini öğrencilerin el emeği ve atık malzemelerle oluşturduğunu belirtti. Böylelikle ileride  öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak atandıklarında kendi okullarının malzemelerini kendileri yapabilecek duruma geldiklerini söyledi.

 

Son olarak Prof. Dr. Güllü, “Emeği geçen başta ders hocamız Prof. Dr. Ahmet Kara’ya ve değerli öğrencilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

 

Haber: Rukiye Çaygeç – Ümhan Ayaz 

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·