Gazeteci -Yazar Abdurrahman Dilipak Öğrencilerle Buluştu

Kampüs · 27 Aralık 2019 · 0

Gazeteci -Yazar Abdurrahman Dilipak Öğrencilerle Buluştu

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr Zahit Aksu Konferans Salonunda Bilim Gençlik ve Fikir Topluluğu (BİLGEF) tarafından Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Siber Teknoloji ve Küresel Tehditler’ adlı konferans  gerçekleştirildi.

 

Konferansa, gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak’ın yanı sıra, İnönü Üniversitesi İlahiyat fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, Bilim Geçlik ve Fikir Topluluğu üyeleri,  akademik personel ile öğrenciler katıldı.

 

Konferansa konuşmacı olarak katılan yazar Abdurrahman Dilipak, dünyadaki küresel tehditlerden bahsederek şunları söyledi:

 

“Acaba nasıl bir dünyada doğduğumuzun farkında mıyız? İnsanlar yüzyıllar boyunca savaştı. Eskiden atom bombaları vardı, şimdi ise hidrojen bombaları havadaki oksijeni tümüyle yok ediyor. I. Dünya Savaşı’nın ya da II. Dünya Savaşı’nın çıkmasına sebep olan olaylardan, rekabetten ve çatışmadan çok daha fazlası var. Biz burada birçok şeyin farkında değiliz ama Genon icat oldu, insanoğlu hücrenin içine girdi, DNA zinciri çözüldü. Artık her şey mümkün. İnsan ile hayvan arası ara formlar üretebiliriz. Siber teknoloji bizim yerimize düşünüyor. İnsanoğlu, saniyede 300 bin km hızla hareket eden bir sistem yönetiyor.”

 

“2025 yılı dijital bir yıl olacak”

 

Yazar Abdurrahman Dilipak, 2025 yılının dijital bir yıl olacağını vurgulayarak, şu şekilde konuştu:

 

"2025 çok yakın, uzak değil. En iyisi siz yazılım öğrenmeye bakın. 2025’te çok keyifli bir şey olacak. Hayvanlarla konuşabilecekseniz. Böyle bir dünyaya hazır mıyız? Din algınız değişecek, çok farklı bir dünya geliyor. Eğer işin bir ucundan tutacaksanız, bu iş sizi heyecanlandırabilir. Eğer siz bu işin içinde yoksanız korkun. Bütün dünya haberleşecek. Eskiden telefonunuzla şehirler arası konuşuyordunuz, şimdi ülke bazında konuşuyorsunuz.”

 

Konferans soru- cevap bölümüyle sona erdi.

 

HABER: Arzu Ergün

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·