Teknokent’te Düzenlenen Yerbilimleri Kursu Bölgemizde Bir İlk

Bilim · 01 Şubat 2020 · 0

Teknokent’te Düzenlenen Yerbilimleri Kursu Bölgemizde Bir İlk

İnönü Üniversitesi Teknokent’te faaliyet gösteren, yerbilimleri alanında Ar-ge çalışmaları yapan aynı zamanda cihaz ve yazılım üreten MTA HIGH-TECH firmasının Milli Eğitim Bakanlığı Battalgazi Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği sertifikalı "Jeofizik Operatötlüğü Kursu" alanında bölgede düzenlenen ilk kurs oldu.

 

Firmanın Madencilik, Jeoloji, Jeofizik, Arkeojeofizik, Müze, Belediye, Altyapı ve Zemin etüdlerinde kullanılmak üzere geliştirdiği cihaz ve yazılımların da tanıtımının yapıldığı kursta sektörde kullanılan Sismik, Rezivite, Manyetometre, Proton Manyetometre, Emf ve Mikrotremör gibi cihazların kullanımı öğretildi.

 

Firma sahibi Deniz Şahin, “Deprem yaşayan şehrimizde bu kurs büyük anlam taşımaktadır. Teknokent’te uygulamalı olarak yapılan eğitime şehir dışından da bir çok kursiyer katıldı. Uygulamalarda artçı depremler ve zemin sağlamlıkları da anlık tespit edildi.” dedi.  Şahin, Yerbilimleri Kursunun düzenlenmesine katkıda bulunan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay'a, Teknokent Müdürü Doç. Dr. Fatih Kocamaz’a ve Battalgazi Halk Eğitim Müdürü Cemal Kurhan’a teşekkür etti.

 

Haber: İNÜHABER Merkezi


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·