TÜBİTAK BİDEB 2237-B Programı Düzenlendi

Bilim · 11 Şubat 2020 · 0

TÜBİTAK BİDEB 2237-B Programı Düzenlendi

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde TÜBİTAK “Bilimsel Araştırma Projeleri Hazırlama ve Yürütme Etkinliği”  düzenlendi.

 

7-9 Şubat tarihleri arasında Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde TÜBİTAK BİDEB 2237-B Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı 2019/2 düzenlendi. 


Akademik düzeyde Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Araştırma Projeleri Hazırlama ve Yürütme etkinliğine İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı ve Türk Nöroendokrinoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ayar, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Engin Şahin,  Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Mete Özcan, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, Tıp Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Mahmut  Durmuş, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr.  Süleyman Sandal,  İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji  Anabilim Dalından Prof. Dr. Suat Tekin, İnönü Üniversitesi  Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Cemil Çolak, akademik  personel ile kursiyerler katıldı.

 

Prof. Dr. Hakan Parlakpınar’ın koordinatörlüğünde düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunması ile başladı. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, düzenlenen etkinliğin lisans ve lisansüstü düzeyde yapıldığını ifade ederek şunları söyledi:

 

“Bugün birkaç yıldır yılda 4-5 kez yaptığımız bilimsel proje hazırlama, TÜBİTAK etkinliğinin açılışında bir daha varız.  Çok sayıda TÜBİTAK proje hazırlama, yazma etkinliğini burada gerçekleştiriyoruz. Hem lisans hem de lisansüstü düzeyde yapıyoruz."

Rektör Kızılay misafir eğitmenlere teşekkür ederek şu şekilde devam etti:

 

“Prof. Dr. Hakan Parlakpınar’ın gerçekleştirdiği etkinlikte dört tane misafir hocamız bulunmaktadır. Bu etkinlikler çok önemlidir. Ama meyvesini az görüyoruz. Projeyi nasıl yapacağımızı konuşuyoruz. Yeni arkadaşlarımıza öğretiyoruz. TÜBİTAK projeleri, Avrupa Birliği Projeleri, BAP projelerini de arttırmamız lazım.  Bilimsel etki gücümüzü arttırmamız lazım. Misafir hocalarıma çok teşekkür ediyorum.  Bu etkinliklerimizin devamını temenni ediyorum.”

 

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, düzenlenen etkinliğin öğrencilerin gelişimine katkı sağladığını belirterek şunları söyledi:

 

“Sanırım bu etkinlik 18’inci etkinliğimiz. 14 tanesi daha çok öğrencilerimize yönelikti. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin yaklaşık 400 tanesi bu etkinlikten faydalandı ve ciddi anlamda öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunuldu. Öğrencilerimizin TÜBİTAK projeleri almada diğer Tıp Fakültelerine kıyasla çok önde gittiğini görüyoruz.”

 

Dekan Durmuş etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, TÜBİTAK 2237-B Programı kapsamında Ulusal ve Uluslararası Akademik Düzeyde Proje Yazma Eğitiminin içeriğinden bahsetti.  Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, kursiyer seçimi için kriterler olduğunu ve buna uygun olanları seçtiklerini ifade ederek şu şekilde konuştu:

 

“Bu etkinliği yapabilmek için web sitemizi oluşturduk ve siz değerli kursiyerlerimizi buradaki şartlara uygun olarak kabul ettik. Doktora yeterliliğini tamamlamayı asgari şart olarak kabul ettik.  8 eğitimcimiz vardır. 3 gün sürecek olan etkinlikte eğitimcilerimizi daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.”

 

Haber: Habibe Ödemiş

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·