51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması (2204-A) Malatya Bölge Sergisi Açılışı Yapıldı

Bilim · 11 Mart 2020 · 0

51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması (2204-A) Malatya Bölge Sergisi Açılışı Yapıldı

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı'nca  (BİDEB) düzenlenen "51. Lise öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması" Bölge sergisi açılışı İnönü üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. 

 

Koordinatörlüğünü İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen tarafından yapılan Bölge Sergisi 09-11 Mart 2020 tarihleri arasında, ödül töreni ise 12 Mart saat 10:00’da gerçekleştirilecek. Malatya Bölge Sergisi halka açık olarak düzenleniyor.

 

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması biyoloji, coğrafya değerler eğitimi fizik, kimya, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih, teknoloji tasarım, Türk dili ve edebiyatı ve yazılım olmak üzere 12 alanda yapılıyor.


Malatya'dan 44 Proje Bölge Sergisinde


Malatya Bölgesi'nde yer alan 8 ilden başvuran 1450 projeden seçilen 100 proje Malatya bölge sergisine davet edildi. Malatya'dan başvuran 277 proje arasından 44 tanesi Bölge Sergisi’nde sergilenmeye devam ediyor.


TÜBİTAK projesinin Önemli olduğunu ve geleceğimizin emin ellerde olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay sergi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:


“Proje yarışması çok önemli, gençler ülkemizin geleceğidir.  Birbirinden güzel ve farklı alanlarda projeler var. Bu projeler geleceğe ışık tutan projeler ve projelerin bir kısmı sahaya uygulanabilir, bir kısmı teorik özellikler taşıyor. Geleceğimizin emin ellerde olduğunu burada görüyoruz. Bu projeye İnönü Üniversitesi olarak ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

 

Haber: Ruken Kırmızı, Deniz Deniz

 


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·