51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni

Bilim · 14 Mart 2020 · 0

51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Töreni

İnönü Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ödül Töreni Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi.


Sunuculuğunu Öğr. Gör. Ersin Aycan’ın yaptığı ödül törenine İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen akademik personeller ile öğrenciler katıldı.


Öğr. Gör. Ersin Aycan, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’dan  gelen tebrik mesajını okudu.


İnönü Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Ahmet Kızılay, yarışmaya katılan öğrencileri tebrik ederek projeler hakkında görüşlerini ifade etti:


“51.’incisi  düzenlenen  TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması’nın ödül törenindeyiz. 3 gün boyunca 100 proje kongre merkezimizde sergilendi. Ben de projelerin bir kısmını inceledim. Hepsi birbirinden güzel, değerli ve kıymetli çok büyük fikirlere ön hazırlık olan projeler, ben de merak ediyorum sonuçları jüri benim gezdiğim projelerden mutlaka 1’inci olur dediklerim var, acaba hangileri derece girdi merak ediyorum. Ama yüz projenin yüzü de  dereceye girmiş durumda. Çünkü 1500’e yakın projenin arasından 12 kategoride seçilerek buraya geldiniz. 100 projenin arasına girmiş olmanız sizin büyük bir başarı gösterdiğinizi gösterir. Bundan sonra da bugün dereceye girecek olanlar Türkiye çapında yarışmaya dahil olacaklar. Türkiye çapında da sizlerden güzel projeler bekliyoruz.”


Rektör Yardımcısı ve TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkmen, emeği geçen herkese teşekkür etti. Gelecek yıllarda daha fazla katılım ve proje olacağını temenni ederek konuşmalarını sonlandırdı.


Rektör Kızılay dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.


Haber: Büşra Nur SevilTags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·