TODUP

Yaşam · 31 Mart 2017 · 0

TODUP'tan Diyarbakırlı Lise Öğrencilerine Gezi Etkinliği

İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu (TODUP), Diyarbakır Ergani Anadolu Lisesi öğrencilerine İnönü Üniversitesinde gezi etkinliği düzenledi.


Üniversite gezisi programı kapsamında öğrenciler İletişim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Kampüs Ajans ile İNÜHABER Merkezini de ziyaret etti.


Ziyaret sırasında konuşan İNÜHABER Merkezi Genel Yayın Yönetmeni ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatma Nisan, İletişim Fakültesi binasının yeni faaliyete geçtiğini belirterek, İNÜHABER Merkezi hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin derslerde öğrendikleri teorik bilgileri uygulama fırsatı buldukları İNÜHABER Merkezinin İletişim Fakültesi öğrencileri için bir mutfak işlevi gördüğünü kaydeden Nisan, "İNÜHABER Merkezi bünyesinde İnönü Üniversitesi Haber Bülteni ve İnönü İletişim gazetesi bulunmaktadır. Bunun yanı sara haber merkezinin kendi web sitesi üzerinden de internet haberciliği yapılmaktadır. Üniversite ile ilgili haberleri haber.inönü.edu.tr adresli internet sitesi üzerinden yayınlıyoruz. İnönü Üniversitesinde meydana gelen gelişmeleri herkes buradan takip edebilir" şeklinde konuştu.


Ergani Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Mehmet Sari da öğrencilerin üniversiteleri görmeden hazırlandıklarını ve yüksek öğretim kurumlarını görmelerinin meslek seçiminde ve kariyerlerini belirleme noktasında önemli olduğunu söyledi.


Sari, öğrencilerin üniversite olanaklarını daha iyi tanımaları için geziyi düzenlediklerini belirterek, şöyle konuştu:


"Bu gezi TODUP'un katkılarıyla düzenleniyor. Gezi öğrencilere çok büyük bir motivasyon olacak. Bu gezi öğrencilerin motivasyonlarını arttıracak. YGS ve LYS'ye daha büyük bir motivasyonla hazırlanacaklar. Öğrencilerin kariyerlerini planlarken daha azimli olmalarını sağlayacak."


Ergani Anadolu Lisesi Öğrencisi İsa Ceylan da gezi programından verim aldığını düşündüğünü ifade ederek, "Üniversite ortamını gördükten sonra hevesim daha çok arttı. Daha iyi çalışacağım. Hedefim Hukuk Fakültesini kazanmaktır" dedi.


Ergani Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Derya Eriş ise YGS ve LYS’ye erkenden çalışmaya başladığını dile getirerek, şöyle konuştu:


"Sürekli ders çalıştıktan sonra sıkılmıştım. Bu gezi bizler için iyi bir motivasyon aracı oldu. Üniversite ortamını da görmek bizler için güzel oldu. Gezi sırasında üniversite ortamının sosyal etkinlik açısından çok güzel bir yer olduğunu gördüm. Hedefim Tıp Fakültesini kazanmaktır."


Gezi programı kapsamında öğrenciler, birçok fakülteyi gezerek üniversite öğrencilerinden bölümleri hakkında bilgi aldı.


Gezi sonunda öğrencilere kitap hediye edildi.


Haber: Faruk KÜÇÜK


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·