Malatya Teknokent Mini Tekno Pazar Etkinliği

Ekonomi · 17 Haziran 2020 · 0

Malatya Teknokent Mini Tekno Pazar Etkinliği

Malatya Teknokent/TTO tarafından organize edilen Mini Tekno Pazar; bir işletmenin çalışmak istediği proje konularının üniversitelerin ilgili akademisyenlerine ve teknoparkın ilgili Ar-Ge firmalarına tanıtıldığı, istişare edildiği ve ortak çalışmaların çıkarıldığı bir etkinlik olarak tanımlanabilir. 


Mini Tekno Pazarların hedefi; ilgili akademisyen/teknopark firması ile proje geliştirmek isteyen firmanın projeleri arasında bağlar kurarak Malatya TTO aracılığı ile ortak Ar-Ge, Tasarım, süreç iyileştirme, verimlilik artırma, maliyet azaltma, işletme problemlerini giderme, ürün veya hizmet geliştirme v.b. projeleri hayata geçirebilmektir.

İlgili akademisyen/teknopark firması ve proje geliştirmek isteyen firma ortak Ar-Ge projesi geliştirme konusunda varılan mutabakat sonrasında M-TTO tarafından düzenlenen işbirliği sözleşmesi ile Ar-Ge süreci başlatılır. Tüm proje süreçleri M-TTO tarafından takip edilir. 


Akademisyenler, projeleri ulusal ve uluslararası proje başvurularına ÜSİ(Üniversite - Sanayi İşbirliği) projesi olarak yazabilir, lisansüstü öğrencilerinin tezlerini proje üzerine yaptırabilir, projeden çıkan veriler ile güncel ve kabulü yüksek yayınlar yazabilir, firmalara akademik danışman olabilirler. Ayrıca İnönü Üniversitesi MTP sonrası çıkan projelere BAP destekli ÜSİP (Üniversite Sanayi İşbirliği Projesi) desteği de vermektedir. 


Bu bağlamda; öncelikle Doğu Anadolu bölgesinde ve tüm Türkiye’de geliştirmiş olduğu yenilikçi kimya ürünleri ile hizmet sunmayı hedefleyen Malatya Teknokent Milanalife Kimya, Gıda San. Tic. Ltd. Şti. firma yetkilileri, sektör sorunlarını, yenilikçi ürün ve proje fikirlerini siz değerli akademisyenler ile MTP etkinliğinde paylaşacaktır. 


Kurulacak olan üniversite - sanayi işbirliklerinde akademisyen veya teknopark firması olarak yer almak ve tanışmak üzere tüm akademisyenlerimizi Mini Tekno Pazar etkinliğine davet ediyoruz.


NOT: Etkinliğimiz kahvaltılı olacaktır. 
Mini Tekno Pazar’a katılım durumunuzu bildirmek üzere formu doldurmanız arz olunur.
Etkinliğe on-line olarak da katılım sağlayabilirsiniz. Etkinliğe on-line olarak katılmak isteyen katılımcılarımız zoom programı ile afiş üzerinde veya aşağıda verilen zoom ID ve şifreyi kullanarak katılabilirler. Katılım şeklini katılım formunda belirtmeniz gereklidir.


ON-LINE KATILIM:
Zoom ID: 426 140 5796
Şifre: teknokent


Tarih: 25 Haziran 2020 Perşembe
Sat: 10:00
Yer: Malatya Teknokent PUSULA Ön Kuluçka Merkezi
Sorularınız ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·