TEKNOKENT Ar-Ge Firması Yaşlanma Karşıtı (Anti Aging) Krem ve Serum Üretti

Ekonomi · 29 Haziran 2020 · 0

TEKNOKENT Ar-Ge Firması Yaşlanma Karşıtı (Anti Aging) Krem ve Serum Üretti

2020 Ocak ayında kadın girişimci firması olarak Malatya Teknokent bünyesinde faaliyete geçen "MinalpKaraduman" firması altı ay gibi kısa bir sürede tıbbi aromatik bitkilerden, hiçbir kimyasal madde içermeyen yaşlanma karşıtı (anti aging) krem ve serum üretmeyi başardı. Bununla birlikte "sağlık sanatı" anlamına gelen "Art de la Sante" markasını, ürünlerinin pazara sunulması için tescilletti.

 

"Art de la Sante" markası altında ürettiği iki ürünü ise sağlık bakanlığı tarafından dermokozmetik kategorisinde onaylanan MinalpKaraduman firması, “Art de la Sante” markalı anti-aging krem ve anti-aging serum ürünlerini kısa süre içinde piyasaya sunmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor.

 

Malatya Teknokent’te Ar-Ge faaliyeti sonucunda ortaya çıkan her iki ürünün ortak özelliği kimyasaldan arındırılmış ve organik hammaddelerle geliştirilmiş olmasıdır. Geliştirilen ürünlerin, leke giderici, akne skarlarını iyileştirici, aydınlatıcı, renk eşitleyici, yoğun nemlendirici, kırışıklık giderici gibi etkin özellikleri olmakla birlikte yapılan testler sonucunda Rosa/Gül hastalığı’nı da yüksek oranda tedavi ettiği gözlemlenmiştir.

 

İNÜHABER Merkezi


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·