Sami Altunkaya İle Tecrübe Paylaşımı Programına Davetlisiniz

Ekonomi · 28 Ağustos 2020 · 0

Sami Altınkaya İle Tecrübe Paylaşımı Programına Davetlisiniz

3 Eylül 2020 Perşembe günü saat 10.00’da PUSULA Ön Kuluçka Merkezi Girişimcilik ve İnovasyon Akademisi Tecrübe Paylaşımı Konuğu Sami Altınkaya* ile söyleşi programına davetlisiniz.

İş fikri olan genç girişimci adaylarına yönelik devlet destekli hibe ile veya yatırım alarak iş fikrini hayata geçirmek üzere şirketleşme yolunda gerek duyacakları bilgilerin paylaşıldığı Girişimcinin Pusulası Programı (GP2) kapsamında düzenlenen Girişimcilik ve İnovasyon Eğitimi Tecrübe Paylaşımının konuğu Sami Altınkaya* olacaktır. 

Tüm girişimci adaylarını zoom üzerinden düzenlenen tecrübe paylaşımına davet ediyoruz. 
Zoom ID: 301 418 06 59
Şifre: teknokent

*Son 5 yıldır inovasyon, girişimcilik ve endüstri 4.0 konularında yayınlar yapan ve üniversitelerde konferanslar veren Sami Altınkaya kimdir?

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu.

Günaydın Gazetesi Ekonomi Servisi’nde başladığı meslek hayatına, Dünya Gazetesi’nde devam etti. Sonraki yıllarda İnter Star TV ve Kanal D Televizyonları Haber Merkezleri’nde ekonomi müdürlüğü yaptı. İMKB’ndan para piyasa haberlerini canlı olarak ilk sunan muhabir oldu. Star Ana Haber Bülteni sonunda para piyasaları ile ilgili canlı yorumlar yaptı. Kanal D Televizyonu’nda Türkiye’nin ilk ekonomi programı olan “Ekovizyon” un yapım ve sunuculuğunu üstlendi.

Türkiye’nin ilk haber kanalı olarak açılan NTV de ekonomi programlarını sundu. Dünya Gazetesi – NTV işbirliğindeki Dünya TV Yapım Koordinatörlüğü görevini yedi yıl boyunca sürdürdü.

NTV Televizyonu’nda “Dünya Gözüyle Anadolu” isimli ekonomi programını hazırladı ve sundu. Cumhuriyetin ilk yılları ekonomi politikalarının anlatıldığı belgesele de imza atan Sami Altınkaya, 10 yıl boyunca aralıksız CNN Türk Televizyonu’nda “Çıkış Yolu” programını hazırlayıp sundu.

KOBİ’ler konusunda 25 yıllık tecrübe ile Anadolu’daki başarılı işleri ekrana getirdiği “Çıkış Yolu” programına “Türkiye’de Güzel İşler de Oluyor” u göstermek üzere 2011 den beri Bloomberg HT kanalında hazırlayıp sundu. Anadolu’da gerçekleşen kamu ve özel sektör yatırımlarını, projeleri ve Türkiye’nin sanayi altyapısını programlarında anlatıyor.

NTV de bir yıl Türkiye'nin çıkış yolunu "Ekonomi Notları" nda hazırlayıp sundu.

Halen Haber Global kanalında "Ekonomi Notları " nı hazırlayıp sunan Sami Altınkaya, Dünya Gazetesi'nde köşe yazarlığı da yapıyor ve özel bir şirkette kurumsal iletişim direktörlüğü görevini yürütüyor.

Bugüne kadar Anadolu’daki organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler dahil pek çok sanayi kuruluşunda incelemeler yaptı. Uzman olduğu KOBİ’lerin gelişim süreci ile ilgili olarak vermiş olduğu konferanslara halen devam etmektedir.

Sami Altınkaya halen İstanbul Kültür Üniversitesi' nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·