Kampüs · 18 Eylül 2020 · 0

Yenilikçi Öğrenme Ortamları ve Tasarım Odaklı Düşünme

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Dr. Olgun Sadık Trabzon İl Miili Eğitim Müdürlüğü’nün daveti ile “Trabzon Öğretmen Akademisi” etkinlikleri kapsamında Türkiye, Azerbaycan ve KKTC’den katılan 300 öğretmene eğitim verdi.

 

Seminer, “21.yüzyıl Eğitim Paradigmalarında Yaşanan Değişim”, “Öğretim Tasarımından Öğrenme Ortamı Tasarımına Geçiş”, “Sistemsel Düşünce ve Tasarım Odaklı Düşünme Yaklaşımlarının Uygulanması” konularını içerdi.

 

Dr. Sadık, öğretmenin merkezde olduğu, herkese aynı içeriğin kısa sürede verilmesini hedefleyen ve 20. yüzyıl sanayii devriminin bir gerekliliği olarak ortaya çıkan öğretim tasarımı modelinin yerine; gerçek hayat problemlerini çözmeye odaklı, yerelin sosyal, toplumsal ve ekonomik ihtiyaçlarını temel alan, sorgulama, üretim ve paylaşıma yönelik bir modelin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti ve söz konusu modern öğretim tasarımı modelini uygulamalı olarak anlattı. Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı'nın Tasarım ve Beceri Atölyeleri Projesi’nin eğitim sistemimizdeki birçok ihtiyaca ve soruna cevap verebileceğini ve sistemde bir paradigma değişimine sebep olabileceğini dile getirdi.

 

İNÜHABER Merkezi

 Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·