29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle üniversitemizde “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu konferans düzenlendi. Rektör Danışmanı Prof. Dr. Neslihan Durak’ın konuşmacı olduğu konferansta, Cumhuriyetin ilânı

Kampüs · 28 Ekim 2020 · 0

İnönü Üniversitesi’nde “Atatürk ve Cumhuriyet” Konferansı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle üniversitemizde “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu konferans düzenlendi. Rektör Danışmanı Prof. Dr. Neslihan Durak’ın konuşmacı olduğu konferansta, Cumhuriyetin ilânı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetin kuruluşundaki rolüne değinildi.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Malatya Valisi Aydın Baruş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek ve Prof. Dr. Nusret Akpolat, Genel Sekreter Mustafa Gezer, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, rektör danışmanları ve fakülte dekanları ile akademik ve idari personeller katıldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın açılış konuşmasıyla başlayan konferansa Rektör Danışmanı Prof. Dr. Neslihan Durak konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Neslihan Durak konuşmalarında Cumhuriyetin ilânının tarihsel sürecine ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kuruluş dönemindeki rolüne değindi.

Haber: Kurumsal İletişim Birimi

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·