Kültür Sanat · 30 Aralık 2016 · 0

TODUP’tan Anlamlı Ekinlik

İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu (TODUP) tarafından “Engelsizleşelim” projesi kapsamında çocuklara yönelik yılbaşı eğlence programı düzenlendi.


Turgut Özal Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde topluluk üyelerinin sahnelediği tiyatro ve sahne şovlarını veliler ve öğretmenler ve öğrenciler izledi.


Yapılan gösterilerin işaret diliyle de gösterilmesi öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Çeşitli şarkılar söylenmesi ve tiyatro gösteriminden sonra özel eğitim öğrencileri de sahneye çıkıp doyasıya eğlendi.


Engelsizleşelim Projesi Denetim Sorumlusu Kübra Hatipoğlu, projenin üç yıldır devam ettiğini ifade ederek, projeyi uyguladıktan sonra çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.


Çocuklar için hem eğitici hem de eğlendirici etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Hatipoğlu,"Yılbaşı programları, yerli malı haftasında yerli malı programları ve futbol turnuvaları gibi etkinlikler yapıyoruz. Çocuklar bundan çok memnun kalıyor. Her etkinliğe en az 30 kişilik ekiple gidiyoruz ama büyük çaplı etkinliklerde bu sayı 50 kişiye kadar çıkıyor. Dediğim gibi çok olumlu tepkiler alıyoruz çocukların eğlendiğini görünce mutlu oluyoruz" diye konuştu.


Program, pasta kesimiyle sona erdi.MUHABİR: Songül BEYHAN-Çiğdem ERHAN-İbrahim Ali KOMAN

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·