Uluslararası Kültür ve Sanat Haftası

Kültür Sanat · 16 Mayıs 2017 · 0

Uluslararası Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri Başladı

İnönü Üniversitesi Uluslararası Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın katılımıyla düzenlenen açılış programıyla başladı.


Kıbrıs Meydanında düzenlenen açılış programına, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat, Prof. Dr. Abdülkadir Baharçiçek, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ömer Çelik, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.


Açılışta konuşan Rektör Kızılay, İnönü Üniversitesinde eğitim gören 1304 yabancı uyruklu öğrencinin olduğunu belirterek, "Tabi yabacı değil Türk vatandaşı olmadıkları için yabancı gençler, Türk gençlerimiz, yavrularımız, kardeşlerimiz, kızlarımız ve erkek çocuklarımızdır. Bizler öyle görüyoruz. 1304 yabancı uluslararası öğrencimiz, 53 farklı ülkeden gelen öğrencilerdir" şeklinde konuştu.


Rektör Kızılay, uluslararası alandaki öğrencilerin düzenledikleri etkinlikleri izleyeceklerini kaydederek, "Kendi kültürlerini bizlere tanıtacaklar, sergileyecekler. Başta Türkiye standı olmak üzere, Pakistan, Afganistan, Suriye, Azerbaycan gibi ülkelerinin stantlarını göreceğiz. Çok sayıda öğrencinin üniversitemize gelmesi bizi çok memnun etti. Güzel bir etkinlik olmasını temenni ediyorum. Sağlık Kültür Daire Başkanlığını da bu güzel etkinliği için kutluyorum" ifadelerini kullandı.


Açılış töreni Suriye, Türkmenistan, Azerbaycan, Pakistan, Afganistan halk oyunlarının sergilenmesiyle sona erdi.


Haber: Onur YAVUZ-Edanur BAYTAK


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·