TODUP

Yaşam · 18 Mayıs 2017 · 0

TODUP İnsani Değerleri Öğrenme İmkanı Sunuyor

İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu (TODUP) Başkan Yardımcısı Rüveyda Murat, "TODUP insani değerleri olan yardım etmek, sevgi, hoşgörü, merhamet, karşılıklı iş birliği ve benzeri insani duyguların hepsini öğrenme imkanı sunar" dedi.


Murat, İNÜHABER'e yaptığı açıklamada, TODUP’un yeni projesi olan Umut Fenerini projesiyle araştırma hastanesinin otoparkından lösemili meleklerin görmesini sağlayacak şekilde 100 dilek fenerini uçurarak hepsinin görüp mutlu olmasını ve yalnız olmadıklarını bilmelerini sağlamak istediklerini söyledi.


Duyarlılık adına ne varsa hepsinin TODUP tarafından birleştirildiğini belirten Murat, şöyle konuştu:


"İnsani değerler olan yardım etmek, sevgi, hoşgörü, merhamet, karşılıklı iş birliği ve benzeri insani duyguların hepsini öğrenme imkanı sunar. Her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz 7 projemiz bulunmakta. Gülen Gözler Projemizde araştırma hastanesinde yatmakta olan lösemili meleklerimizi her hafta ziyaret ediyoruz. Sokaktan Doğan Umut Projesinde merkezde bulunan okullara gidip orada palyaço olup şarkılar söylüyoruz, eğlendirici ve eğitici oyunlar oynuyoruz. Saçek Projemiz var. Sevgi Evleri Projesi, bu projemizde çocuk esirgeme kurumunu ziyarete gidiyoruz. İşaret Dili Projemiz var. Arkadaşlarımız halk eğitim merkezinde işaret dili kursu alıyor. Belirli günler ve haftalarda işaret diliyle ekipçe etkinlikler yapıyoruz. Huzurevi Projemiz de normalde hafta da bir kez ziyaret ediyorduk. Bu yıl bize ayda iki kez izin verdiler. Engelsizleşelim Projemizde iş okulu ya da Ali Kuşçu İş Okuluna gidiyoruz. Orada yetersizliği olan, özel gereksinimli çocuklarımız var, onlarla vakit geçiriyoruz, eğlenceler düzenliyoruz. Son olarak Kan Kardeşim Projemize geçeyim. Bu projemizde de araştırma hastanesinde yatmakta olan hastalarımız, lösemili meleklerimiz ve diğer harici hastalar için trombosit kan ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz."


Haber: Habibe AKGÜN


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·