AMATEM

Kültür Sanat · 25 Mayıs 2017 · 0

AMATEM Hastalarından Sergi ve Kermes

İnönü Üniversitesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM) kliniği hastalarının hazırlamış olduğu sergi ve kermes açıldı.


Turgut Özal Tıp Merkezinden düzenlenen sergi ve kermesin açılışına, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Cemal Koyunoğlu, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve AMATEM merkez sorumlusu Prof. Dr. Hatice Birgül Cumurcu, Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Kemal Şener, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ziya Kesriklioğlu, akademik ve idari personelle öğrenciler katıldı.


Açılış konuşmasını yapan Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, organizasyonun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları kaydetti:


"Toplumumuzda madde bağımlılığı dışında sigara, antidepresan, internet, cep telefonu ve televizyon bağımlılığı gibi bağımlılık türlerinin de var olduğu ve kullanım yaşının daha da düştüğü maalesef acı bir gerçektir. Sosyal rehabilitasyon adına bu tür etkinlikleri çok önemsiyorum. Ben bir farmakolog olarak şunun altını çizmek istiyorum ki ilaç tedavileri tek başına bu tür hastalarda çözüm olmuyor. Çeşitli rehabilitasyon uygulamalarıyla bunların desteklenmesi lazım. Bu tür aktivitelerin farklı etkinlik sahalarına da uygulanması gerektiğine inanıyorum. Doğal olarak bu tür farklı etkinlikler farklı kurumların işbirliğiyle mümkün olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum."


Konuşmanın ardından sergi ve kermes gezildi.


İNÜHABER MERKEZİ


Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·