Hakkımızda

Hakkımızda

İnternet gazetesi hüviyetindeki İNÜHABER Merkezi, İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin teorik bilgilerini uygulama sahasına aktarabilmeleri, üniversite içerisinde gerçekleştirilen etkinliklerin haberleştirilerek ulusal ve uluslararası mecralarda kendine yer bulabilmesi için 2016 yılında İletişim Fakültesi bünyesinde bir uygulama birimi olarak kurulmuştur.


İNÜHABER Merkezi’nin esas amacı:  Haber toplama, yazma, düzeltme, kamera-fotoğraf makinesi kullanımı, kurgu, seslendirme gibi temel gazetecilik pratiklerinin öğrenciler tarafından tecrübe edilmesini sağlamak, bu niteliklerle mücehhez öğrencilerin meslekî ve ahlâkî değerleri benimsemiş bir hâlde gazetecilik bölümünden mezun olmalarını sağlamaktır.


İNÜHABER’de üniversite haberlerinin dışında haber değeri taşıyan konularla ilgili özel haber, röportaj, mülakat ve araştırma-inceleme yazılarının yanı sıra Tv haberleri de yer almaktadır. İNÜHABER Merkezi İletişim Fakültesi’nin diğer bölümlerinde okuyan ve gazeteciliğe meraklı öğrencilere de açıktır.


İNÜHABER Merkezi bünyesinde 2014 yılından itibaren aylık olarak basılı hâlde çıkarılan İnönü İletişim Gazetesi de yer almaktadır.Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·