Gülen Gözler Projesi

Yaşam · 07 Kasım 2017 · 0

TODUP’tan Lösemili Çocuklar İçin Anlamlı Etkinlik

İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu (TODUP) tarafından "Gülen Gözler Projesi" adı altında lösemili çocuklara farkındalık yaratmak için etkinlik ve sergi düzenlendi.  


02- 08 Kasım Lösemi Haftası nedeniyle lösemili çocuklar için gerçekleştirilen maskeli etkinliğin ardından Medikonun önünde sergi açıldı.


Serginin açılışında konuşan TODUP Başkan Yardımcısı ve Gülen Gözler Proje Sorumlusu Tuğba Turan, etkinlikleri hakkında bilgi vererek, şöyle konuştu:


"Bugünkü amacımız 02-08 Kasım Lösemi Haftası olması sebebiyle bunun farkındalığını insanlara göstermektir. Lösemiyi bulaşıcı bir hastalıkmış gibi insanlar biliyor. Bulaşıcı bir hastalık değildir. Tedavisi vardır. Üç yıl kemoterapi görüp düzelebilirler. Bizim şu anki amacımız onları motive etmek ve o duyguyu onlara verebilmektir. Etkinliğimizin ilk basamağını gerçekleştirdik. Maskeli gruplar halinde girdik ve küçük bir açıklama yaptık. Şimdi de sergimizin açılışını yaptık. Herkesi bekliyoruz."


Turan, topluluk olarak aynı zamanda lösemili melekler için trombosit kan da topladıklarını belirterek, "Burada insanlara farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bir ortama maskesiyle lösemili biri girdiğinde onlardan çekinmemeleri, korkmamaları gerektiğini onların da bizler gibi normal olduklarını ve bizler gibi yaşantı sürdürebileceklerini göstermeyi amaçlıyoruz. Herkesi topluluğumuza bekliyoruz" ifadelerini kullandı.  


Haber: Çiğdem ERHAN

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·