31 Ağustos 2020

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması

Üniversitemizde TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında dereceye giren projelerimiz;

· Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Mehmet ÖNDER, Muhammet Tarık YILDIZ ve Murat Can IŞIK’ın yer aldığı Dr. Öğr. Üyesi Teoman KARADAĞ’ın akademik danışmanlığını üstlendiği ekibimiz ile Sağlık Alanında katıldığımız “İnsülin Enjektörü İçin Medikal Akıllı Termos”

·   Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğrencilerimizden Yasemin BOZDEMİR’in yer aldığı Dr. Öğr. Üyesi Olgun SADIK’ın akademik danışmanlığını üstlendiği ekibimiz ile Eğitim Alanında katıldığımız “Okul Öncesi ve İlköğretim Öğrencilerine Algoritmik Düşünme Becerisi Kazandıran Mobil Oyun: Kodlama Hikâyesi“

· Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Ahmet KIZILKAYA’nın yer aldığı Doç. Dr. Mahir UZUN’un akademik danışmanlığını üstlendiği ekibimiz ile Makine İmalatı ve Otomotiv Alanında katıldığımız “Drone kaynak ve muayene makinesi tasarımı”          

Projelerimiz Erzurum Bölge Finallerinde Sağlık, Eğitim ve Makine İmalatı ve Otomotiv alanlarında Birincilik ödülü almıştır.

· Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Güleser GÜRLER ve Furkan ATİK’in yer aldığı Doç. Dr. Mahir UZUN’un akademik danışmanlığını üstlendiği ekibimiz ile Makine İmalatı ve Otomotiv Alanında katıldığımız “Tek Renkte Basım Yapan Üç Boyutlu Yazıcı Teknolojisine Farklı Renklerde Basım Yapabilme İnovasyonu”

·  Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Mustafa Emre ERGÜLEÇ, Kemal KARADENİZ ve Ferhat KURT’un yer aldığı Dr. Öğr. Üyesi Reyhan ZENGİN’in akademik danışmanlığını üstlendiği ekibimiz ile Sağlık Alanında katıldığımız “Merhaba Dünya”

Projelerimiz Erzurum Bölge Finallerinde Sağlık ve Makine İmalat ve Otomotiv alanlarında İkincilik ödülü almıştır.

·  Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Elvan ÇELİK ve Feyza Hilal BİRCAN’ın yer aldığı Malatya Turgut Özal Üniversitesi Akçadağ MYO Bilgisayar Programcılığı Bölümünden Öğr. Gör. Harun BAYER’in akademik danışmanlığını üstlendiği ekibimiz ile Makine İmalatı ve Otomotiv Alanında katıldığımız “Bas-İt Tek Pedal”

· Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Ümit ELBİR’in yer aldığı Sağlık Alanında katıldığımız “STRABİSMUS TERAPİ”

 

Projelerimiz Erzurum Bölge Finallerinde Sağlık ve Makine İmalat ve Otomotiv alanlarında Üçüncülük ödülü almıştır.

Dereceye giren öğrencilerimizi ve danışmanlarımızı tebrik eder, Bölge sergisinde birincilik ödüllerini alıp Gaziantep’te düzenlenecek TEKNOFEST etkinliğinde yapılacak olan Türkiye Final Yarışmasında başarılar dileriz.


© 2017 İnönü Üniversitesi

İletişim