Rektör Kızılay, Film Festivaline Katılan Sanatçılarla Bir Araya Geldi

Yaşam · 15 Kasım 2017 · 0

Rektör Kızılay, Film Festivaline Katılan Sanatçılarla Bir Araya Geldi

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 7’ncisi düzenlenen “Malatya Uluslararası Film Festivali"ne katılan sanatçı ve yazarlarla bir araya geldi.


Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi Balo salonunda düzenlenen programa, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Prof. Dr. Nusret Akpolat, Rektör Danışmanları Doç. Dr. İlhan Erdem, Yrd. Doç. Dr. Cemal Koyunoğlu, fakülte dekanları, akademik ve idari personel ile davetliler katıldı.


Programda konuşan Rektör Kızılay, katılımcılara teşekkür ederek İnönü Üniversitesi hakkında bilgi verdi.


İnönü Üniversitenin 16 fakültesi olduğunu belirten Kızılay, şöyle konuştu:


"7. Uluslararası Malatya Uluslararası Film Festivali coşkuyla şehrimizin her tarafına yansıyan etkinlikleriyle devam ediyor. Bugün de İnönü Üniversitesinin misafirleri olarak sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dışardan gelen çok kıymetli misafirlerimiz şehrimizi de gezip tanıma fırsatı buluyor. Üniversitemizi umarım gezmişsinizdir. Üniversitemiz çok güzeldir. İnönü Üniversitesi Türkiye’nin çok köklü, büyük üniversitelerinden bir tanesidir. İnönü Üniversitesi 1975 yılında kuruldu. Üniversitemizin 16 fakültesi var. Bu 16 fakültelerinden bir tanesi İletişim Fakültemiz. İletişim Fakültemizin çok kıymetli hocaları burada. İletişim Fakültemiz üniversitenin Sinema Topluluğu ile birlikte Kısa Film Festivali düzenliyor. Bu yıl 11’incisini yapacağız. Geçtiğimiz yıl çok güzel geçirdik. Siz değerli konuklarımızı bu yıl yapacağımız kısa film festivaline şükranlarımızla bekliyorum. Malatya Büyükşehir Belediyemiz’in yüreklerine, ellerine sağlık. Çok güzel bir hazırlık yaptılar. Ben hepinize tekrardan İnönü Üniversitesi olarak hoş geldiniz diyorum."


Haber: Ülkü ÖZER-Aslıhan SEZEK

Tags

Künye     ·     Hakkımızda     ·     İletişim     ·     Tanıtım Videosu     ·     İnönü İletişim Arşivi     ·