13 Kasım 2020

Yeni Web Sayfamız Hakkında Duyuru

Tüm personelimizin yeni web sayfamız hususunda bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur. İlgili hususlar aşağıda sıralanmıştır.
Tüm personelimizin bilgisine sunarız.

1. İdari Personel Fotoğrafları
Yeni web sayfamızda tüm birimlerimiz için sayfalar hazırlanmış ve bu sayfaların içerik yönetimiyle ilgili eskiden olduğu gibi her birimden personel yetkilendirilmiştir. Yetkili personeller, birim web sayfalarındaki “İdari Personel” menüsünde kullanmak üzere birim personellerinin fotoğraflarını temin edemediklerini tarafımıza bildirmektedir. Tüm idari personelimiz, Personel Bilgi Sistemi’nde bulunan fotoğraflarını indirerek birim web sayfasında kullanmak üzere birimlerinin web sayfası yetkililerine ulaştırabilirler.

2. Akademik Personel Bilgileri
Birim web sayfası yetkilileri ilgili akademik personelin TC kimlik numarasını içerik yönetim sistemine girerek birimde bulunan akademik personel menüsünü oluşturmaktadır. Bu bilgiler sadece YÖKSİS’ten çekilmektedir. Akademik personellerimiz bilgilerini YÖKSİS’ten güncellemelidir. Bunun dışında kalan unvan, personelin adı, araştırma alanları ve telefon bilgileri web sayfamızın içerik yönetim sisteminden değiştirilebilir. 
Panele giriş yapmak için panel.inonu.edu.tr adresine girilmeli, kullanıcı rolü “academician” seçilmeli, kurumsal e-posta adresi ve gmail’e girmek için kullanılan şifre kullanılmalıdır. İlgili bilgiler panelde (sağ üst) bulunan Kullanıcı Profili > Ayarlar kısmından güncellenebilir.

3. İNÜHABER’in İşleyişi
Ana sayfada yer alacak haberlerin, konunun önemi ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi bakımından kurumsal işleyişe tabi tutulması gerekmektedir. Bu sebeple birimler, haber değeri taşıyan her türlü konuyu veya haber taleplerini aşağıdaki iletişim adresleri aracılığıyla İletişim Fakültesi’ndeki uygulama birimimiz İNÜHABER’e iletmelidir.

İletişim Fakültesi İNÜHABER Merkezi
İNÜHABER Sorumlusu Arş. Gör. Ozan Kocabaş
E-posta: ozan.kocabas@inonu.edu.tr / habermerkezi@inonu.edu.tr
Telefon:  0422 341 0153-170


4. Ana Sayfadaki Etkinlik Bölümüne Etkinlik ve Afiş Ekleme
Birimler yeni web sayfamızın etkinlikler bölümüne etkinlik ve etkinlik afişi ekleyebilecektir. Ancak etkinliklerin gerçekleştirileceği bina ve salonların randevu işlemleri, ilgili bina ve salonun ait olduğu birimlerin yetki ve sorumluluğundadır. Bu sebeple web sayfamızın etkinlikler bölümünde yayımlanacak etkinliklerle ilgili randevu ve afiş ekleme talepleri ile “Salon Onay” ve “Kesin Onay” işlemleri, ilgili bina ve salonun yetkilisi aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

© 2017 İnönü Üniversitesi

İletişim